1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Birce Akalay: Bu kadar cesur bir suçla karşılaşmamıştım!

Birce Akalay: Bu kadar cesur bir suçla karşılaşmamıştım!
0

Birce Akalay, geçtiğimiz günlerde toplumsal medyada arkadaşı zannettiği kişi tarafından kandırılmak istendi. Dolandırıcılık teşebbüsünü son anda fark eden 38 yaşındaki oyuncu, siber hatalı ile yazışmasını Instagram hesabından yayınladı.

“UCUZ ATLATTIM”

Siber cürüm işleyen dolandırıcılarla başı kaygıda olan ünlü isim, paylaşımında şu tabirleri kullandı:

Arkadaşlar siber hatalılar azıtmış vaziyette! Arkadaşlarınızın kılığına girip çeşitli hilelerle sizlerin hesaplarınıza erişim sağlamaya çalışıyor, aman diyeyim uyanık olun! Sakın ha! Sahiden arkadaşınız mı emin olmadan sizden çeşitli sebeplerle oy isteyen hesapların gönderdiği linklere şifrelerinizi girmeyin. Biraz evvel ucuz atlattım. Profili ben onu yakalayana kadar arkadaşım Dilara Karabay’ın profili üzereydi. Onu yakalayınca da evvel IG user oldu ve sonra kayboldu. Bunlar delirmiş uygunca. Aman diyeyim, dikkat!

“SENİ YAKALADIM”

Birce Akalay’ın, “Mail şifreni gir” diyen dolandırıcıya, “Seni yakaladım. Utanmıyorsun değil mi?Siber suçlarınız ve üç gram aklınız. Bence o hesabı derhal terk et” karşılığını verdiği görülüyor.

YAŞADIĞI BERBAT TECRÜBESİ ANLATTI

Birce Akalay ve reklamcı Ali Taran, evvelki gün Etiler’deki bir yerde buluştu. Bir mühlet sohbet eden ikiliden Tekçe Akalay, muhabirlerin sorularını yanıtladı. Geçtiğimiz günlerde kendisini arkadaşı üzere tanıtan bir kişi tarafından dolandırılmaya çalışılan Tekçe Akalay, yaşadığının makûs bir tecrübe olduğunu tabir etti:

“HERKES DİKKAT ETSİN”

Senelerdir bu türlü olayları duyuyoruz. Bir sürü arkadaşımızın başına geldi. Daima de dikkat ediyoruz lakin bu kadar kapsamlı, bu kadar cesaretli, oburunun kimliği ile girip konuşacak kadar bir cürüm ile karşılaşmamıştım. Bana da makûs bir tecrübe oldu. Herkes dikkat etsin.

Sezon finali yapan ‘Kuş Uçuşu’ dizisinin akabinde bir müddet dinleneceğini belirten Tekçe Akalay, tatil için Bodrum’a ailesinin yanına gideceğini söyledi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap