1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Mustafa Sandal’a ‘İsyankar’ şoku! ‘Almanlar şarkımızı çalmış’

Mustafa Sandal’a ‘İsyankar’ şoku! ‘Almanlar şarkımızı çalmış’
0

Mustafa Sandal, 1994 yılında yayınladığı birinci albümü ‘Suç Bende’ ile tüm Türkiye’nin tanıdığı bir sanatçı haline geldi. Müzik dünyasına tezli bir giriş yapan popçu, sırasıyla ‘Gölgede Aynı’, ‘Detay’, ‘Araba’, ‘Akışına Bırak’ ve ‘Kop’ ile muvaffakiyetini devam ettirdi.

YURT DIŞINDA 180 BİN SATIŞ RAKAMI!

Musti, mesleğinin başlangıcından 10 yıl sonra müzikseverlerle buluşturduğu ‘İste’ albümündeki İsyankar müziğiyle da hafızalara kazındı. Sandal, 2005’te yurt dışında çıkardığı tıpkı isimli single’ı ile Avrupa’da 150 bin satış sayısını geçen yabancı sanatkarlara verilen ‘Gold Record’ (Altın Plak) mükafatını kazandı. Kanada ve Avusturalya’da da piyasaya çıkan single 180 bin satış yaptı.

“AVUKATIM İLGİLENECEK”

‘Uzi’ lakaplı rapçi Utku Cihan Yalçınkaya ile yaşadığı ‘sahne sırası’ tartışması ile magazin gündeminde olan ünlü popçu, son olarak ‘İsyankâr’ın melodisinin Almanca müziğe ‘bire bir’ formda uyarlandığını söyledi.

Telif için kendisinden müsaade almayan Payman isimli müzikçiye reaksiyonunu lisana getiren 53 yaşındaki başarılı popçu, “Avukatım ilgilenecek” açıklamasını yaptı.

“TELİFSİZ 1.9 MİLYON İZLENMİŞ”

Bir takipçisinden gelen ileti sayesinde ‘Ist Mir Egal’ isimli müzikte kendi melodisinin kullanıldığını öğrenen Mustafa Sandal, Twitter hesabından Payman’ın klibinden bir kısma de yer verdi.

Almanlar müziğimizi çalmış söylemiyorsunuz? Türkçe iki söz de eklemişler. Bir takipçim gönderdi. YouTube’da 1.9 milyon izlenmiş telifsiz, bedelsiz. Oh ne ala! Metoduyla istese verirdik lakin şarkıyı teğe bir çalmak hiç olmamış! Avukatım ilgilenecek.

Yazar Hakkında

Yorum Yap