1. Anasayfa
  2. Gündem

Meclisin en genç milletvekili Zehranur Aydemir kaydını yaptırdı

Meclisin en genç milletvekili Zehranur Aydemir kaydını yaptırdı
0

14 Mayıs’ta yapılan 28’inci Periyot Milletvekili Genel Seçimi’nin akabinde mazbatasını alan milletvekilleri, TBMM’de kayıt süreçlerini sürdürüyor. Parlamentonun en genç üyesi olan AK Parti’li Zehranur Aydemir de bugün mazbatasını aldıktan sonra Mecliste kaydını yaptırdı. Aydemir’e kayıt süreçleri sırasında eşi Ömer Faruk Aydemir eşlik etti. Aydemir, yeni devrin güzel olmasını dileyerek, “28’inci periyodun en genç milletvekili olarak sorumluluğumun farkındayım ve heyecanlıyım. İnşallah hem Ankara Milletvekili hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin en genç milletvekili olmanın sorumluluğunu en hoş halde hakkıyla teslim edebilmek nasip olur. Gençlerin sesi olarak Mecliste var olacağım, gençlerin hayallerini gerçekleştirmeye ve gençlere vaat ettiğimiz her çalışmanın hem takipçisi hem de gerçekleştiricisi olmak için var gücümle çalışacağım” dedi.

Genç milletvekili olarak gençler için çalışacağını söyleyen Aydemir, “Şu an da Mecliste 30 yaşından küçük 5 milletvekilimiz var ve bunlardan 4’ü AK Parti’den. Biz, genç vekiller olarak gençlerin sesi olacak ve gençler için bu 5 yılda en hoş halde çalışacağız. Bu misyona hazırım; zira ardımda çok büyük bir başkan var ve ben bu başkanın bana yüklediği sorumluluğun ve itimadın farkındayım. Bana duyulan bu inancın hakkını vermek ve sorumluluğu en hoş formda pahalandırmak için çalışacağım” diye konuştu.

Zehranur Aydemir’in eşi Ömer Faruk Aydemir ise 2 ay evvel evlendiklerini, adaylığın ortak kararları olduğunu ve eşine çalışmalarında dayanak olacağını söyledi.  

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir