1. Anasayfa
  2. Gündem

Markette taciz! Yüz tanıma sistemiyle yakalandı

Markette taciz! Yüz tanıma sistemiyle yakalandı
0

Olay, evvelki gün Barutluk Mahallesi’ndeki bir zincir markette meydana geldi. Markette alışveriş yapan A.C.K., arkadaşları ile rafların yanında bulunan küçük bir kız çocuğunu yanlarından geçerken elle taciz etti. Çocuk bir anlık şaşkınlık yaşarken, A.C.K., alışveriş yaptıktan sonra ayrıldı. Kız, durumu market vazifelileri ve ailesine anlattı. İhbar üzerine markete giden polis takımları, güvenlik kameralarını inceledi. Yüz tanıma sistemini de kullanan polis, şüphelinin Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde yaşayan kamyon sürücüsü A.C.K., olduğunu belirledi. Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Ofis Amirliği takımları, A.C.K.’yı Babaeski’de yakalayarak gözaltına aldı. Evli olduğu belirtilen A.C.K.’nin kamyonu ile kum almak için Edirne’ye geldiğini ve soda almak için de markete gittiğini söylediği belirtildi. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen A.C.K., çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nde tutuklandı. Çocuğun taciz edildiği anlar marketin güvenlik kamerasına yansıdı. 

Edirne Çocuk Hakları Derneği Lideri Işık Yılmaz Ercin, Lider Yardımcısı Gülsüm Erkıran ve Edirne Barosu Çocuk Hakları Kurulu Lideri Figen Gönül, baro önünde yaptıkları açıklamayla olaya reaksiyon gösterdi. Işık Yılmaz Ercin, “Bu olay, Edirne’de olmasını hiç istek etmediğimiz bir şey. Sessiz kalamazdık” dedi. 

‘ÇOCUKLARIN SESİ İÇİN BURADAYIZ’

Edirne Barosu Çocuk Hakları Kurul Lideri avukat Figen Gönül de “Çocuğa yönelik her türlü ihmalin, şiddetin ve istismarın önüne geçmek ve çocuklara yapılan bu istismara sessiz kalınmaması için, çocukların sesi olmak için buradayız. Geceleri dahi son derece inançlı olmasıyla övündüğümüz kentimizde Edirne’de güpegündüz yaşanmış bu olayla ilgili yetkililerin gereğini acilen yapmasını bekliyoruz. Takipçisiyiz” diye konuştu. (DHA)

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir