1. Anasayfa
  2. Gündem

Gülben Ergen Atatürk’e iğrenç harekette bulunan genç için çok sert konuştu: Sınır dışı edilsin

Gülben Ergen de sosyal medyada Emin Soyyiğit adlı 17 yaşındaki gence çok sert çıktı. Gülben Ergen Atatürk'e iğrenç kareketler yapan gencin tutuklanmasını istedi. Gülben Ergen Emin Soyyiğit hakkında 'paylaşımında şu ifadeleri kullandı: Bu saygısız, minnetsiz, edepsizin tutuklanması yetmez! Sınır dışı edilsin!

Gülben Ergen Atatürk’e iğrenç harekette bulunan genç için çok sert konuştu: Sınır dışı edilsin
0

Ulu önder Atatürk’ün fotoğrafına yönelik iğrenç hareketlerde bulunan Emin Soyyiğit adlı 17 yaşındaki gencin yaptığı hareketler büyük tepki topladı.

Atatürk’e yaptığı saygısız hareket sonrası harekete geçen emniyet güçleri lise öğrencisi hakkında işlem başlattı. Emin Soyyiğit isimli imam hatip lisesi öğrencisi tutuklandı.

Sosyal medyada paylaşılan ve İmam Hatip Lisesi’nde çekildiği belirtilen bir videoda Emin Soyyiğit imam hatip öğrencisi bir kitaptan kopardığı tahmin edilen Atatürk fotoğrafına saygısızlık yaparken görüntülendi. Atatürk’ün fotoğrafını cinsel organına süren 17 yaşındaki Soyyiğit’in videosu sosyal medyada gündem olmuştu.

Valilikten yapılan açılamada, sosyal medyada paylaşılan görüntülerde bir kişinin Atatürk’ün fotoğrafına yönelik müstehcen hareketler sergilediğinin görüldüğü belirtildi. Söz konusu kişinin kimliğinin tespit edildiği kaydedilen açıklamada, olayı gerçekleştiren 17 yaşındaki Emin Soyyiğit’in gözaltına alındığı bilgisi verildi.

Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne getirildi. A.E.S. savcılık ifadesinden sonra “Halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet bölge farkılığına dayanarak alenen aşağılama” ve “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçlarından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği A.E.S.’nin tutuklanmasına karar verdi. A.E.S. cezaevine gönderildi.

Gülben Ergen de sosyal medyada Emin Soyyiğit adlı 17 yaşındaki gence çok sert çıktı. Gülben Ergen paylaşımında şu ifadeleri kullandı: Bu saygısız, minnetsiz, edepsizin tutuklanması yetmez! Sınır dışı edilsin! O sırıtan yüzü gülmez bilemez olsun! Emin Soyyiğit tutuklansın.”

Yaklaşık 1 milyon görüntüleme alan tweete tepki gösterenler oldu. Kullandığı ifadeler nedeniyle Gülben Ergen’e sert eleştriler yapıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir