1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Maltepe’de merdivenlerde cansız bedeni bulundu, kız arkadaşı gözaltına alındı

Maltepe’de merdivenlerde cansız bedeni bulundu, kız arkadaşı gözaltına alındı
0

Olay dün saat 19.00 sıralarında Maltepe Fındıklı Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı bir binada meydana geldi. Bina sakinleri, ikinci kat merdiveninde bir erkeğin hareketsiz formda yattığını gördü. İhbar üzerine olay yerine sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Sıhhat grupları, yerde yatan kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Üzerinden kimlik çıkmayan şahıstan alınan parmak izi sonrası cesedin 40 yaşındaki Türkmenistan asıllı Aziz Babahanov’a ilişkin olduğu ortaya çıktı. Babahanov’un cenazesi yapılan incelemelerin akabinde İsimli Tıp Kurumu Morguna gönderildi. Cenazenin binadan çıkarıldığı anlar ise cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi. 

ÖZBEKİSTAN ASILLI BAYAN GÖZALTINA ALINDI

Polis grupları yaptıkları incelemede kuşkulu haller sergileyen bina sakini 48 yaşındaki Özbekistan asıllı Gulnoza S.’yi gözaltına aldı. Gulnoza S.’nin meskeninde yapılan aramalarda ölen şahsa ilişkin özel eşyalar bulundu. Gulnoza S.’nin sözünde; ölen kişinin erkek arkadaşı olduğunu, gün içinde konutuna geldiğini, Özbek lokantasından el üretimi alkol aldıklarını, erkek arkadaşının içki içtikten bir mühlet sonra kötüleştiğini, erkek arkadaşını kızı konuta gelmeden konutundan çıkardığını belirtti. Gulnoza S.’nin komşusuna gittiği sırada erkek arkadaşını merdivenlerde yatarken gördüğünü söylediği öğrenildi. Gulnoza S. emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Polisin olayla ilgili incelemeleri sürüyor. 

“ŞÜPHE UYANDIRAN BİR DURUM OLDUĞU İÇİN BAYANI KARAKOLA GÖTÜRDÜLER “

Bina yöneticisi Eren Erbey ise, “Daire sakiniyiz biz burada. Binayla ilgili yöneticiyim. Dün akşam aradı polisler, geldik buraya. Ambulansı aramışlar merdivenlerde birisi düşmüş baygın diye. Savcı, polis geldi araştırma yapıldı. Binada oturan bir sakinde kuşku uyandıran bir durum olduğu için birkaç kez soruldu. Sonra bayanı karakola götürdüler. Daha sonra gece 22.30- 23.00 ortalarında tekrar geldiler konutu aradılar. Alkol almış galiba. Burada vefat eden şahsın cüzdanı, telefonu çıkmış. Ölen şahsın geçersiz alkol aldığı söylenildi. Gözaltına alındı bayan. Savcılık kararıyla götürüldü dün. Hanımefendiyle binada yönetici olduğumuz için ödemelerle alakalı görüşüyorduk. Çok fazla kimse tanımıyor. Başka vatandaşı da kimse tanımıyor. Mahalle sakinleri de geldi baktı. Yaklaşık 4-5 yıldır buradaydı. Kızıyla birlikte yaşıyor bizim bildiğimiz. Dün esasen kızı, meskende olmadığını haberinin olmadığını söyledi. Sözlerinden sonra kuşkulu bulunduğu için alındı aslında.” formunda konuştu.  (DHA)

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap