1. Anasayfa
  2. Gündem

CHP’li Erkek: 28 Mayıs’taki seçim, referandum niteliğinde olacak

CHP’li Erkek: 28 Mayıs’taki seçim, referandum niteliğinde olacak
0

Muharrem Erkek, partisinin Çanakkale Vilayet Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Çanakkale Belediye Lideri Ülgür Gökhan, CHP Yüksek Disiplin Konseyi Üyesi Serdar Soydan, CHP Çanakkale Vilayet Lideri Güler Koçer, ilçe belediye liderleri, ilçe liderleri ve partililer katıldı.

28 Mayıs’taki seçimde herkesin sandığa gitmesinin kıymetli olduğunu söyleyen Erkek, “28 Mayıs’taki seçim, referandum niteliğinde bir seçim olacak. Tek adam rejimi mi, demokrasi mi ? Bir karar vereceğiz. Kadın-erkek eşitliğine inananlarla mı yürüyecek Türkiye, bayan erkek eşitliğine inanmayanlarla mı ? Zira görüyorsunuz artık o kadar ileri gittiler ki; Uygar Kanun’a, kanundaki kadın-erkek eşitliğini teminat altına alan kararlara saldırıyorlar. Ailenin korunması ve bayana karşı şiddetin önlenmesine dair 6284 sayılı kanuna saldırıyorlar” dedi.

‘FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI HALA YARGILANMADI’

Türkiye Cumhuriyeti’nin en temel vizyonu ile ideolojisinin kadın-erkek eşitliği olduğunu tabir eden Erkek, “Onun için 28 Mayıs’ta Türkiye, çok kıymetli bir karar verecek. Kadın-erkek eşitliği mi, adalet mi? FETÖ’nün siyasi ayağı yargılansın mı, yargılanmasın mı? Zira FETÖ’nün siyasi ayağı hala yargılanmadı. Gaffar Okkan’a pusu kuranlarla, Konca Kuriş’i domuz bağıyla öldürenlerle mi yürüyecek Türkiye? Yoksa diğer bir karar mı verecek? Sarsıntıda kan ve çadır satanlarla mı yürüyecek Türkiye? Yoksa ahlaklı, basiretli bir idareyle mi yürüyecek? FETÖ’yle birlikte ulu ordumuza kumpas kuranlarla mı devam edecek Türkiye yoksa değiştirecek mi? Yolsuzluğu, yoksulluğu, yozlaşmayı her geçen gün büyüten bu ucube sistemle mi yürüyeceğiz, yoksa bu sistemi değiştireceğiz mi? Daima birlikte buna karar vereceğiz” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir