1. Anasayfa
  2. Gündem

Ev sahibi kiracısına dehşeti yaşattı! Evden çıkması için kapısına kimyasal sıvı döktü

Ev sahibi kiracısına dehşeti yaşattı! Evden çıkması için kapısına kimyasal sıvı döktü
0

Olay, Marmaris ilçesi Çıldır Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye nazaran, bir adresteki işletmeden gelen kimyasal gaz zehirlenmesi ihbarı üzerine adrese çok sayıda itfaiye, sıhhat ve polis sevk edildi. Olay yerinde yapılan incelemede işletme sahibi H.G.U. isimli şahsın, aparttan ağır bir koku geldiğini ve 203 numaralı odada kalan kiracılarının kendisini suçladığını, apartın paklık görevlisinin yeni paklık yaptığını, paklık unsurlarını yanlış karıştırdığını düşündüğü bilgisini verdiği öğrenildi. Apartta kalan kiracılar ise apart işletmecisinin kapıyı açıp içeri bir gaz sıkıp kapıyı kapatıp kaçtığını, bu gaz sonucunda nefes alamadıklarını, işletme sahibinin kendilerini çıkartmaya çalıştığını bu bahisle alakalı daha evvel şikayetçi olduklarını ve isimli süreçlerinin devam ettiğini, bir kaç gün evvel işletme sahibinin ‘Ben sizi kendi tekniklerimle çıkarırım’ stili telaffuzları olduğunu’’ tez etti.

Apart sahibinin “temizlikçinin karışımı zehirlemiş olabilir” dediği paklık vazifelisi Ş.B. ise polislere verdiği tabirinde “H.G.U. apartın katlarını temizliğinin yapılmasını istedi. Ben de paklığa başladım. Paklık materyali olarak su ile karıştırdım. Paklığı tam bitirmediğim esnada apart vazifelisi H.G.U. yanıma geldi. Acıktığını mutfaktan yoğurt ve ekmek alıp kendisine getirmemi istedi. Şahsa yoğurt ve ekmek götüreceğim sırada apart içerisinde ağır bir koku geldi ve nefes alamayıp kendimi dışarı attım” dediği öğrenildi.

Apart vazifelisi H.G.U’ın kendisini arayarak “Klor ile çamaşır suyunu karıştırdın ondan ötürü bu durum meydana geldi sen anladın” dediğini, kendisinin ise temizlikte bu türlü gereçler kullanmadığını şahsa söylediğini belirten paklık vazifelisi Ş.B., apart sahibinin tekrardan “Anladın sen, anladın sen” dediğini” söyleyerek üzerine atılan iftirayı kabul etmediğini belirtti. Yaşanan olay sonrası, apartta yaşayan ve çıkarılmak isteyen kiracılardan S.B.(53), D.B.(35), D.B.(25), Y.E.(14), N.E.(11) yapılan karışımdan etkilenerek hastaneye sevk edildi. Apart sahibi H.G.U. ise Marmaris Cumhuriyet savcılığı talimatı ile gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir