1. Anasayfa
  2. Gündem

Milli rallici yarıştan sonra CNN Türk’e konuştu: Duygusal anlar yaşadık

Milli rallici yarıştan sonra CNN Türk’e konuştu: Duygusal anlar yaşadık
0

 “Bu yarış aslında bir promosyon etkinliğiydi diyebiliriz. Bilhassa memleketler arası ralli dünyasında eski ralli şampiyonlarının, şu anda tekrar faal yarışan birçok ismin olduğu yarışta tek Türk takım olmak, bir bayan grubu olarak bitişe gelmek çok gururlandırdı beni. Bir defa çok heyecanlıydım zira 5 sene ortadan sonra Türkiye ralli şampiyonasına bu sene geri dönüş yaptım. Memleketler arası bir yarışta da en son 2013 yılında yarıştım. Yani yaklaşık 10 yıl oldu Türkiye’yi yurtdışında temsil etmeyeli. Ayrıyeten Türkiye’yi milletlerarası yarışlarda temsil etmiş olan tek bayan pilotum. Co-Pilotum Çiçek Güney’le birlikte bu yarışta tekrar İtalya’da olmak çok heyecanlandırdı beni, zira seyirciler çok keyifli ettiler ve duygusal anlar yaşadık. 15 yıl evvel çekildikleri fotoğrafları getirdiler. Bir kişi de değil 10 kişi, 20 kişi biz Türk kızlarını hatırlıyoruz diye geldi ve bu benim için çok memnunluk verici oldu. Beni tekrar yarışlarla ilgili motive eden bir olaydı.

” ESKİŞEHİR RALLİSİNE HAZIRLANIYORUZ”

Çetinkaya, kelamlarına tekrar Türkiye rallisinin 3. ayağına hazırlandıklarını tabir ederek devam etti.

“Tekrar Eskişehir rallisine hazırlanıyoruz şu anda Türkiye Ralli Şampiyonasının 3. ayağı. Bayanlar şampiyonasında 1. sıradayız. Ben bayan pilotlar sıralamasında birinci sıradayım daha doğrusu. Bursa sonrası, Eskişehir rallisi öncesi çok hoş bir moral oldu.”

HAZIRLIK SÜRECİ NASIL GEÇTİ?

“İtalya’ya gidip bir anda 250 beygir, 4 çeker bir araba ve daha evvel hiç kullanmadığım bir arabayla tanışınca birinci anda çok zorlandım. Bir, iki teknik sorun da yaşadık. İkinci etabın ortasında yüzde 40, yüzde 50 fren kayboldu. Evvel üç saatlik test sürecini tamamladık akabinde yarışa başladık. Yarışta da efsane arabaların ve pilotların olması herkesi heyecanlandırdı.

“İNANAMIYORUM TÜRK KIZLARI VARMIŞ BURADA”

Ekibi ile birlikte yarışın en uygun bayan grubu mükafatını alan Çetinkaya, o anları şöyle anlattı.

“Bitişte bir ödül almak bizi doğal ki çok memnun etti. Bir promosyon yarışıydı ve ralli dünyasında bilhassa memleketler arası ralli dünyasında tekrar biz buradayız demek için bize inanılmaz hoş bir fırsattı. O yüzden bence çok hoş geçti. Hatta orada kimi vatandaşlarımız da gelip “İnanamıyorum Türk kızları varmış burada” dediler. Bize kurabiyeler getirdiler, takviye oldular. Çok keyifli anlar yaşadık sahiden.”

Çetinkaya, memleketler arası yarışlarda devam etmeyi hedeflediğini de kelamlarına ekledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir