1. Anasayfa
  2. Gündem

65 yıldır bitmeyen aşk! ‘En uzun süredir evli çift’ unvanına sahipler

65 yıldır bitmeyen aşk! ‘En uzun süredir evli çift’ unvanına sahipler
0

Bolu’da Devlet Su İşleri’nde inşaat teknikeri olarak çalışan Mehmet Güney, 1958 yılında ailesinin evlenmesi için uygun gördüğü kendisinden 5 yaş küçük Sıddıka Güney ile tanıştı. Arkadaşlıkları ilerleyip, birbirine aşık olan çift, dünyaevine girdi. Beşkavaklar Mahallesi’nde periyodun DSİ lojmanları olarak kullanılan tek katlı bahçe içerisindeki konutlarına yerleşen Güney çifti, tüm hayatları boyunca burada oturmaya devam etti. Yarım asrı geçen evlilikleri boyunca ikisi kız 3 çocukları olan Güney çiftinin birbirine olan sevgileri hiç azalmadı. 4 torun sahibi yaşlı çift, evliliklerinde 65 yılı geride bırakmalarına karşın birinci günkü aşkla birbirlerinin elini tutmayı sürdürüyor. Çift, kayıtlara nazaran Bolu’nun en uzun müddettir evli çifti unvanını taşıyor.

“BİRAZ BAHT, PİYANGO”

Eşiyle görücü adabı ile tanıştığını söyleyen Sıddıka Güney, “Hiç bu vakte kadar sensin dememişimdir. Çok sakin bir hayatımız oldu. Anlaştık, birlikte hayatımız devam ediyor. Evlilik işi biraz baht, piyango” dedi.

1/7

2/7

3/7

4/7

5/7

6/7

7/7

Eşini çok sevdiğini söyleyen Mehmet Güney ise “Hayatımız hakikaten çok güzel geçti. Başlarımız birbirini tuttu. Ne o bana ne ben ona bir gün bile kem gözle bakmadık hiç. Sıddıka’yı birinci gördüğümde peşine düştüm. Arkadaşlarımı göndererek güzel formda araştırmalarını istedim. Nereli olduğunu, annesini babasını öğrenmelerini istedim. Araştırdılar ve bana ‘Tam sana göre’ dediler. Ömrümüz çok hoş geçti. Bana çok güzel bakar. o benim hayat arkadaşım” diye konuştu.

Yeni evlenecek gençlere de tavsiyelerde bulunan Mehmet Güney, “Önemli olan hürmet, sevgi. Anne ve baba değerini çok güzel bilsinler, güzel öğrensinler. Babalarına annelerine hürmet göstersinler” tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir