1. Ana Sayfa
  2. Magazin

İranlı modelden ‘idam ilmeği’ protestosu! Mahlagha Jaberi’nin Cannes stili gündem oldu

İranlı modelden ‘idam ilmeği’ protestosu! Mahlagha Jaberi’nin Cannes stili gündem oldu
0

Cannes Sinema Şenliği davetlileri, platformu bir maksat için seslerini yükseltmek için kullanma kararlarıyla bir kere daha dünya gündeminde… Mahlagha Jaberi, ülkesi İran’daki idamlara dikkat çekmek için idam ilmeği ayrıntılı siyah bir kıyafetle kırmızı halıya çıktı.

Jila Sabre tarafından tasarlanan bir elbise giyen Jaberi, 4 milyondan fazla takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından “İran’da idamları durdurun” etiketi taşıyan bir de gönderi yayınladı.

Jaberi’nin kırmızı halı anı manşetlere taşındı. Elbisesinin etek kısmında da “İran’da idamları durdurun” bildirisi yer alan 33 yaşındaki modelin kıyafet seçimi ve paylaşımı kısa müddette toplumsal medyada olay yarattı.

“İDAM İPİNİN MANASI ÇOK UYGUN ANLAŞILDI”

Tasarımcıya, kameramana ve menejerine bu protestoyu mümkün kıldıkları için şükranlarını ileten İranlı model, Cannes tarzına yönelik tenkitlerin akabinde Insagram üzerinden açıklama yaptı.

Medyanın dikkatini İran halkının haksız infazlarına çekmek için bir moda sözü yaratmak istedik. Cannes Sinema Şenliği’nde siyasi açıklamalara müsaade verilmiyor ve güvenlik vazifelileri elbisemin gerisini göstermemi engelledi lakin idam ipinin manası çok yeterli anlaşıldı.

BURAK ÖZÇİVİT’E SÜRPRİZ YORUM

Mahlagha Jaberi, 2017 yılında bir aktiflik için Dubai’ye giden Burak Özçivit’in fotoğrafına, “Yakışıklı” yazmış; toplumsal medyada “Fahriye Evcen’i kıskandıracak hamle” yorumu yapılmıştı. Hakikaten Özçivit, o periyot sevgili oldukları Evcen’e bu bildiriden kısa müddet evvel evlilik teklifinde bulunmuştu.

“BENİ ENGELLEDİ”

Yaşananlardan sonra sessizliğini bozan ünlü model, “Çok yetenekli bir aktör. Rol aldığı dizideki performansı dikkatimi çekmişti. Hayranı olmuştum. kendisine Instagram’da ‘sizi seviyoruz’, ‘yakışıklı’ üzere yorumlarda bulundum. Yorumlarımdan çabucak sonra beni engelledi. Ona âlâ bir ileti yollamaktan öteki bir gayem yoktu. Özel hayatıyla ilgili bir bilgim yok. Artık çok profesyonel bir ünlü olduğunu düşünmüyorum. Hiçbir ünlü, fanı düzgün bir yorum yaptı diye onu engellemez. Bu bir hatamıydı bilmiyorum lakin beni incitti. Onun özel hayatına hürmet duyuyorum” demişti.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap