1. Anasayfa
  2. Magazin

Cenazede Mahmut Tuncer’den 20 TL istedi! ‘Yüzsüz müsün?’

Cenazede Mahmut Tuncer’den 20 TL istedi! ‘Yüzsüz müsün?’
0

Yıllardır konuk olduğu her programda sunucudan aldığı paralarla isminden kelam ettiren Mahmut Tuncer, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalında yayınlanan ‘Dur Bi Dinle’ programında da kural bozmamıştı. Ünlü türkücü, Çağlayan’dan da para almayı ihmal etmemişti.

“İTİN ÖNÜNE PARAYI AT YEMEZ”

Mahmut Tuncer, “Parayı çok mu seviyorsunuz?” sorusuna “Parayı sevmiyorum da, insanlara sevdirmeye çalışıyorum. Parayı sevmeyen var mı hayatta? Bir tek parayı piyasada itler sevmez. İtin önüne parayı at yemez” cevabını vermişti.

“ALDIĞIM PARAYI GERİ VERMİYORUM”

Aldığı paraları geri vermediğinden bahseden müzikçi, “Para konusunda Azrail üzereyim. Azrail aldığı canı nasıl geri vermiyorsa, ben de aldığım parayı geri vermiyorum. Para beşerler için yaşama emeli ancak biz aldığımız parayı kenara koyarız. Bir yerde bir yardıma muhtaçlığı olan biri olduğu vakit ne kadar birikmişse bakıp yardım ediyoruz” biçiminde konuşmuştu.

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN’DAN PARA ALDI

Gittiği her programda para aldığını söyleyen Mahmut Tuncer, “Burada çıkar mı? Bir 20 lira alırım” diyerek, Çağlayan’dan para istemişti. Sunucudan aldığı parayı kendi paralarının ortasına koymadan saklayacağını belirten sanatçı, parayı gereksinim sahibi birine vereceğini kelamlarına eklemişti.

“ONUN KADAR ÜNLÜ OLAMADIK”

Mahmut Tuncer, evvelki gün tedavi gördüğü Beylikdüzü’ndeki özel hastanede kalp yetmezliği sonucu ömrünü yitiren Nuri Sesigüzel için Teşvikiye Camii’nde öğlen namazına müteakip düzenlenen cenaze merasimine katıldı.

Nuri abi büyüğümüz, ustamız, Urfalı olması hasebiyle hemşehrimiz, çok sevdiğim müzisyen üstadımızdı. Çok yakın dirsek temasımız vardı. 3-4 ayda bir görüşüyorduk. Vefatından üç gün evvel kızıyla görüştük. Hepimizin başı sağ olsun. Büyük bir çınarı kaybettik. Urfa’nın kent isminin tanıtışlmasında yararlı bir üstattı. Hepimize örnek olmuştur. Bilhassa Urfalılar, ben de dahil olmak üzere onu örnek almışızdır. Bizde ünlü olduk ancak onun kadar olamadık. Türk Halk Müziği’nde gelmiş geçmiş en büyük şöhretin o olduğunu söylüyorlar. Hayranları taksisini havaya kaldırılarmış. Allah yerini cennet etsin.

“SENDE 100 LİRA VAR MI?”

Tuncer açıklama yaptığı sırada yanına yaklaşan yaşlı bir bayan, “Mahmut Beyefendi çok özür dilerim 20 liran var mı?” sorusunu yöneltti. Cenazede şaşkınlığını gizleyemeyen türkücünün, kelam konusu bireye yönelik, “Sende 100 lira var mı? Yüzsüz müsün?” kelamları gündem oldu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir