1. Anasayfa
  2. Magazin

Burak Sergen’in nafaka isyanı! ‘Hapse gireceğim için korkuyorum’

Burak Sergen’in nafaka isyanı! ‘Hapse gireceğim için korkuyorum’
0

Burak Sergen, meslektaşı Işıl Sergen ile 2018’de tek celsede boşanmıştı. Nafaka ödemeyi kabul eden oyuncu, ayrılığın akabinde 14 yaşındaki oğlu ve eski eşini Ulus’taki konutuna yerleştirmişti. Son yıllarda ‘Nafaka krizi’ başlıklı haberlerle anılan ikili, bu bahiste sessizliğini koruyordu. Evvelki gün tekrar nafaka davası için mahkemeye giden Burak Sergen, basın mensuplarına basın açıklaması yaptı.

“ÜÇ OKUL DEĞİŞTİRİP ÇOCUĞU SINIFTA BIRAKTIRDI”

Mağdur olduğunu lisana getiren 62 yaşındaki sanatçı, “Bir konut, üç otomobil, Ankara’da annemin bir meskeni ve geçtiğimiz aylarda kaybettiğim; beş kardeşe bölünmüş babamın bir meskeninin parasının hacizi çocuğuma ve eski eşime verildi. Eğitim, spor masrafları, spor masrafları, tatil sarfiyatları… Bunların hepsini ben ödüyordum. 18 bin TL nafaka karşılığında anlaştım. Çocuğumun üstün kaidelerde olmasını istediğim için onayladım ve nafakayı daima yatırdım. Protokole nazaran nafaka bir sene sonra artıyor. Eğitim konusunda anlaşamadık. Bir sene içerisinde üç okul değiştirip, çocuğu sınıfta bıraktırdı. Bu eğitimde uyuşmazlıktır. Bana sorulmadan başına nazaran hareket ediyor ve bilgi vermiyor, sonrasında öğreniyorum” dedi.

70 BİN TL NAFAKA!

Nafaka yükseleceği vakit da anlaşamadık. 18 bin TL’den 25 bin TL’ye çıkarıp, anlaşmak istedik. 70 bin TL talepte bulundu. Biz bu parayı ödeyemiyoruz. Ben bu yüzden üç ay mahpus cezasına çarptırıldım. Şu an cezanın itiraz mühletini bekliyoruz.

“İTİRAZ KABUL EDİLMEZSE MAHPUSA GİRECEĞİM”

Oğlu için tüm fedakarlıkları yaptığını lakin eski eşinin güzel niyetini suistimal ettiğini lisana getiren ünlü isim, “Londra’ya tatile gidiyorlar, faturası bana geliyor, Bodrum’a gitmiş faturası bana geliyor. Hani ortak karar verilecekti, protokolde bu türlü yazıyor. İtiraz kabul edilmezse cezamı çekeceğim mecburen. Çocuğum için girer üç ay yatarım lakin bunu çocuğa bunu nasıl açıklayacaksınız? ‘Babanı mahpusa gönderdim’ mi diyeceksin? Bütün çalıştığımı, mal varlığımı nafakayı ödemek için kullandım. Mahpusa gireceğim için korkuyorum. Meslek hayatımı da tehlikeye atıyorum. Tüm bunları oğlum için göze alıyorum. Bunu da söylemeyecektim lakin nafaka ödemek için kredi çekip, yeniden ödedim. Bodrum’da bir meskenimi sattım ve yüklü bir ödeme yaptım” tabirlerini kullandı.

“HASTALIĞIM SONRASI YALNIZCA NAFAKAYI ÖDEYEBİLMEK İÇİN ÇALIŞTIM”

Nisan 2021’de koronavirüse yakalanan; 15 gün entübe edilen, 45 gün hastanede tedavi gören Burak Sergen, “Covid-19 devrinde ağır bir hastalık geçirdim. Buna karşın yeniden setlere gittim. Yalnızca nafaka ödeyebilmek için çalıştım. Nafaka 70 bin TL’ye çıktığı için ödeyemedim zira ödeyecek durumum yok. Mahkeme kararı ile 20 bin TL’ye çekilirse ödeyeceğim, kaçmıyorum ki!” diyerek reaksiyonunu lisana getirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir