1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Özgür Özel’den ‘Kılıçdaroğlu istifa edecek mi?’ sorusuna yanıt

Özgür Özel’den ‘Kılıçdaroğlu istifa edecek mi?’ sorusuna yanıt
0

CHP Küme Lideri Özgür Özel, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’ya açıklamalarda bulundu. Partisinin kurultay takvimi hakkında konuşan Özel, 15 Ekim’de ya da bir sonraki hafta sonu CHP kurultayının gerçekleşeceğini söyledi.

Özel, ‘Kılıçdaroğlu istifa edecek mi?’ sorusunu ise “Henüz bir karar verilmiş değil. Kendi kararını kendi verecek. 1 ay içinde bir kıymetlendirme yapacaktır. Kurultaya kadar partisinin başında durmaya devam edecektir.” kelamları ile cevapladı.

CHP Küme Lideri Özgür Özel’in CNN TÜRK’e yaptığı değerlendirmeleri Dicle Canova aktardı:

Özgür Özel, Numan Kurtulmuş’a “Bu periyot tarafsız yönetirseniz biz de size karşı bir sonraki periyotta aday çıkarmayacağız” açıklamasında bulunmuştu. Bunu Özgür Özel’e sordum.

Özgür Özel bugüne kadar muhalefet partilerine karşı adaletsiz davranılan mevzuları husus madde dökeceğiz. 30 unsurluk çalışma yaptıklarını tabir etti. Tüm muhalefetin isteğinin alınacağını söyledi. Numan Kurtulmuş seçildikten sonra kendisine vereceğiz. Tek beklentimiz adil davranması halinde iletisi oldu. Bakanlar için de ne yapacaklarını dikkatle takip edip ona nazaran durum alacağız dedi.

CHP’NİN KURULTAY TAKVİMİ

Özel, 15 Ekim’e kadar vilayet ilçe kongreleri tamamlanacak. Son vilayet kongresi bittikten sonra 1 ay içinde büyük kurultayın toplanması bekleniyor lakin bunu beklemeyeceğiz, kasım ayını bulmayacak, dedi. Takvimin belirlenmesi için parti meclisinin 30 Eylül yahut 1 Ekim’de toplanarak kurultayın mümkünse 15 ekim değilse sonraki hafta sonunda toplanması tarafında karar alacaklarının altını çizdi.

Hem tüzük değişikliği hem seçimli kurultay birebir devirde yapılacak diyerek rastgele bir inanılmaz kurultay arayışı olmayacağının altını çizdi. Kasım ayını beklemeyeceğiz, ekim sonunda kurultayı yapacağız, dedi.

KILIÇDAROĞLU BIRAKACAK MI?

Henüz bir karar verilmiş değil. Kendi kararını kendi verecek. 1 ay içinde bir kıymetlendirme yapacaktır. Kurultaya kadar partisinin başında durmaya devam edecektir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap