1. Anasayfa
  2. Gündem

Karabük’te hemşire hastanedeki temizlik görevlisi darbetti

Karabük’te hemşire hastanedeki temizlik görevlisi darbetti
0

Olay, dün akşam saatlerinde Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Hastanede paklık vazifelisi olarak çalışan Tuğba Karakaş, argümana nazaran, ağır bakımda tedavi gören hastanın kızı B.D. tarafından atağa uğradı. Tuğba Karakaş, hasta yakını B.D.’nin kendisini saçından tutup yere düşürdüğünü ve darbettiğini argüman ederek şikayetçi oldu. B.D., emniyetteki tabirinin akabinde isimli süreç başlatılarak hür bırakıldı. B.D.’nin de İstanbul’da bir hastanede hemşire olarak misyon yaptığı öğrenildi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Olayın akabinde, hastane çalışanları saldırıyı protesto etti. Öz Sağlık-İş Sendikası Karabük Şubesi tarafından hastane önünde basın açıklaması yapıldı. Toplanan küme ismine basın açıklamasını okuyan Öz Sağlık-İş Sendikası Karabük Şube Lideri Damla Yılmaz Ekemen, “Bu hastanede yaşanan sıhhatte şiddet olayının faili bir diğer sıhhat çalışanı. Nöroloji Servisi’nde paklık işçisi olarak vazife yapan Tuğba Karakaş arkadaşımız, hasta sevki sırasında asansör önünde bir hasta yakını tarafından darbedilmiş, akına uğramış, kelamlı olarak da taciz edilmiştir. Öteki bir hastanede hemşire olarak vazife yapan saldırganın, bizim hastanemizdeki yakını için, sıhhat çalışanlarına saldıracak kadar öfke duymasının bir öteki sebebi olmalı. Bu bizi hakikaten çok üzdü. Hemşirelik üzere kutsal bir mesleğin mensubu olan kişinin artık ‘saldırgan’ olarak anılması bizleri çok üzdü. Hemşire sıfatı ile şifa dağıtan bu arkadaşın ‘hasta yakını’ sıfatı ile bu hale gelmiş olmasının, bir diğer sıhhat çalışanına saldırmasının artık akılla, irfanla yapılacak bir açıklamasının olmadığını düşünüyoruz” sözlerini kullandı.

Yaşadığı hücum sonrası önlem hedefli tekerlekli sandalye ile basın açıklamasına katılan paklık vazifelisi Tuğba Karakaş ise “Hasta yakını esasen geldiğinden beri bayağı dertliydi. Hastasını ağır bakıma indireceğimiz için bayağı bir hırçınlıklar yaptı. Sonrasını aslında hatırlamıyorum. Ben asansörden çıktıktan sonra ameliyathanenin önünde gerimden saçımdan tutarak yere yatırdı” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir