1. Ana Sayfa
  2. Gündem

İstanbul’da sahte 1 milyar dolar ele geçirildi

İstanbul’da sahte 1 milyar dolar ele geçirildi
0

İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığı takımları, yabancı uyrukluların yükte olduğu şebekenin uydurma dolar basarak Afrika ülkelerine çıkarma hazırlığı içerisinde olduğu bilgisine ulaştı. Şüphelilerin, Kağıthane’de bir depoya farklı vakitlerde girip çıktıkları, depo içerisinde uzun mühlet kaldıkları, depoya çok sayıda kargo kolisi ve kasaların taşındığı belirlendi.

SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

Jandarma grupları, paraları basan ve nakledecek olan D.B.S.B, N.J.W ve N.O.F. isimli 3 İsveç vatandaşı, J.W. isimli İngiltere vatandaşı, A.K.K. isimli Gana vatandaşı ile A.Ö. isimli Türkü suçüstü yakaladı. Depoda yapılan aramalarda, Afrika ülkelerine götürülmek üzere kargo kasalarının içerisine yerleştirilmiş vaziyette 10 milyon adet, 100’lük banknotlar halinde toplam 1 milyar dolar uydurma para ele geçirildi. 

CUMHURİYET TARİHİNİN EN YÜKSEK MİKTARI

Şüphelilerin Şişli’de kiraladıkları lüks villalarında da arama yapan jandarma grupları, bir ölçü para ve ziynet eşyasına el koydu. Şüpheliler ile ilgili ülke konsoloslukları bilgilendirildiği belirtilirken yakalanan düzmece doların Cumhuriyet tarihinin, tek seferde ele geçirilen en yüksek ölçüdeki uydurma parası olduğu vurgulandı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap