1. Anasayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sivas’ta önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sivas’ta önemli açıklamalar
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle; Kıymetli kardeşlerim, genç kardeşlerim, havası sert insanı mert olan Sivasımızı yürekten selamlıyorum. Ne bu coşku. Yol uzunluğu sağ sol her taraf tıklım tıklım. Şu anda emniyet sayısını sizlere açıklıyorum 100 bin. Siyasette ben Sivas’ta bu türlü bir süper coşkuyu yaşamamıştım. Biliyorum ki pazar gününe hazırlık yapıyorsunuz. Zira biz sizinle pazara değil mezara gidiyoruz. Buradan sizlerin aracılığıyla ilçeleri ve köyleriyle tüm Sivas’ı selamlıyorum. Buraya gelemese de şu an kalbi bizimle olan vatandaşlarıma selam ediyorum. Hani masanın etrafında olanlardan bir Sivaslı vardı değil mi? Bay Bay Kemal’in takdimini de oy yaptı. İşte pazar günü bunlara tam bir Osmanlı tokadı yaraşır. Biliyorsunuz aslında Sivas’a bir ay evvel 26 Nisan tarihinde gelecektik. Ankara – Sivas YHT’nin açılış sevincini birlikte yaşayacaktık. O günlerde geçirdiğimiz bir sıhhat probleminden ötürü bunu yapamadım. YHT’yi hizmete açtı. Bari müjdelerimizle Sivaslı kardeşlerimizin yanında yer alalım dedik. Süratli tren çizgimizi 1 ay boyunca fiyatsız yaptık.

Bay Kemal bu işler o denli lafla olmuyor

Sivaslı kardeşlerimiz artık süratli trenle Ankara’ya gidiyor. İstanbul’a 6 saatte. Nereden nereye. Yıllarca kara trenli türküler söyleyen Sivas bugün yüksek süratli trenin konforunu yaşıyor. Bay Kemal bu işler o denli lafla olmuyor. İcraat gerektiriyor. Toplam uzunluğu 405 km ulaşan bu sınırdan komşu vilayetlerimiz istifade edecek. Bu çizgisi Erzincan’a Erzurum’a Kars’a kadar uzatacağız. Oradan da Bakü Tiflis sınırına bağlayacağız. Bölgemize dünya çapında değere sahip stratejik bir soluk borusu açacağız. Londra’dan çıkan birisi ülkemiz üzerinden Pekin’e kadar gidebilecek. Can Azerbaycan’ı devre dışı bırakarak değil Azerbaycanlı kardeşlerimizle omuz omuza yapacağız. Karabağ’ı birlikte özgürleştirdiysek iktisattan savunma sanayine kadar her alanda iş birliğimizi güçlendirdiysek Azerbaycanlı kardeşlerimizle alt yapımızı geliştireceğiz. Birilerine sadece sevecen gözükmek için CHP Genel Lideri’ne karşın başaracağız.

Sinan Bey’in aldığı bu kararın güzel olmasını diliyorum

Dün Türk cumhuriyetleriyle iş birliğinin geliştirilmesini savunan Sinan Oğan Bey’in Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı alması bunun son örneğidir. Sinan Bey’in aldığı bu kararın güzel olmasını diliyorum. Cumhur İttifakı ile ortaklarımızla dayanışma içerisinde Türkiye Yüzyılı’nın inşaasını kesintisiz sürdüreceğiz.

Bugün bizi Sivaslılar olarak bir defa daha bağrımıza bastınız. Sivas ellerinde yalnızca sazımız çalınmıyor yalnızca türkülerimiz söylenmiyor birebir vakitte aşkımız da yankılanıyor. Ayrılığın değil kavuşmanın kenti olan Sivas ile gurur duyuyoruz. Muhsin Yazıcıoğlu’nun memleketi Sivasla gurur duyuyoruz. Tek başına kalsa bile hakkı haykırmaktan çekinmeyen bir mizaca sahipti. Dünyaya tek başına meydan okuyabilen bir duruş sahibiydi. Muhsin Yazıcıoğlu’nu ebediyen şükranla yadedeceğiz. Muhsin Yazıcıoğlu üzere kıymetler yetiştiren Sivas’ın büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasına öncüşük ettiğini görüyoruz.

Milletvekilliğinde yüzde 72 oy oranıyla tercihinin Cumhur İttifakı olduğunu ortaya koydu. Cumhurbaşkanı seçimininde de yüzde 70’e yakın oranda Sivaslı kardeşlerimiz bize büyük bir teveccüh gösterdi. Her birinize sevginiz, dayanağınız için teşekkür ediyorum. Sandığa giderek demokrasimizin gücüne güç katan tüm Sivaslılara şükranlarımı sunuyorum. Sandıkta tecelli eden iradenin başımızın üstünde yeri vardır. Farklı tercihlerde buşunan vatandaşlarımıza asla Bay Bay Kemal üzere hor bakmayız. CHP zihniyetninin yağtığı üzere oy vermediler diye insanımıza bilgisiz demenin bizim kitabımızda yeri yoktur. Yalnızca istedikleri sonuç sandıktan çıkmadığı için milletin karnı Togg’muş diye manşet atmak ne basın özgürlüğüne ne insanlığa yakışır. Bay Bay Kemal siz Togg’u yapamadınız lakin biz Togg’u yaptık. Bir vakitler ihtilal arabası vardı biz zamanın arabasını yaptık. 

Depremzedelerimize yönelik hakaretleri tabanın dibi olarak görüyoruz. Daha 3 ay evvel eşini, çocuğunu kaybetmiş yaralı bir gönüle bu türlü bir zulmü yapmanın hiçbir münasebeti olamaz. 14 Mayıs’tan bu yana milletimize ve depremzedelerimize yapılanlar kara bir leke olarak yapışmıştır. Çıkıp milletten özür dilemek yerine bu rezillikleri görmezden gelmişlerdir. Yanılgılarını kabullenmek yerine bize oy veren 27 milyon insanımızı vatanı satmakla itham etmişlerdir. Siyasi üsluplarını her gün daha da çirkinleştirmişlerdir. Milletimiz bu zihniyeti 14 Mayıs 1950 tarihinde sandığa gömmüştür. Milletimiz bu zihniyetin oradan çıkmasına 73 yıldır müsaade vermedi. İnşallah 28 Mayıs ülkemizin bu nahoş lisandan ve siyasetçilerden kurtuluş günü olacaktır. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir