1. Anasayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni kabine üyeleri Anıtkabir’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni kabine üyeleri Anıtkabir’de
0

Ekonomi de masada Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni bakanlarla yeni periyodun birinci Kabine toplantısını bugün gerçekleştirecek. Yeni atanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve 15 bakan birinci defa Beştepe’deki kabine toplantısına katılacak. 

2. YÜZYILIN YOL HARİTASI

Türkiye’nin ikinci yüzyılı için yeni yol haritasının ele alınacağı toplantıda, iktisat gündemi öncelikli olarak masada olacak. En düşük emekli aylığında yapılacağı açıklanan kademeli artırım, minimum fiyat, taşerona takım, zelzele bölgesi konutlarının tesliminin yanı sıra Erdoğan’ın seçim vaadi olarak açıkladığı konut hanımlarına emeklilik, gençlere vergisiz telefon ve faizsiz evlilik kredisi üzere mevzuların masada olacağı tabir ediliyor. Kabinede yer alan isimlerin, Türkiye’nin yeni devirde iç ve dış siyaseti ile iktisat siyasetlerinde kıymetli değişikliklere gidebileceğinin sinyallerini vermesi ise dikkati çekiyor. Bakanların yarın TBMM’de yemin etmesi bekleniyor.

YENİ KABİNE’DEN ANITKABİR’E ZİYARET

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabine üyeleri, toplantı öncesinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

Kabine üyeleriyle birlikte Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine çıkan Erdoğan’ın, ay yıldızlı çelengi bırakmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Anıtkabir Özel Defterini imzayalan Erdoğan şu tabirleri kullandı; Aziz Atatürk, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 2. devrinde yeni kabine üyelerimizle birlikte huzurunuzdayız. Bugün kabinemizin birinci toplantısını yaparak Türkiye Yüzyılı’nın inşası gayesiyle hızla yola çıkıyoruz. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak kabinemiz ile birlikte tüm Türkiye’ye 85 milyonun tamamına aşkla hizmet edeceğiz. Bizlere emanetiniz olan cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın heyecanını ve haklı gururunu yaşadığımız bu seneyi inşallah şahlanış dönemimimizin başlangıç noktası haline getireğiz. Rabbimiz bizleri milletimize karşı mahçup etmesin ruhun şad olsun.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir