1. Anasayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanı ikinci çeşit seçimi öncesi Beykoz’da vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; 70 bin şu anda iştirak var. Artık burada 70 bin kişi olduğuna nazaran bu akşam durmak yok. Bütün akraba, dost, eş herkesi arıyor muyuz? Hepsini yarın sandıklara gitmeye, rehavete kapılmadan teşvik ediyor muyuz? Yarın akşam Beykoz’dan müjde bekliyorum.

Sevgili İstanbullular, sevgili Beykozlular, sizleri en kalbi hislerimle hürmetle selamlıyorum. Buradan sizlerin vasıtasıyla tüm Beykoz’a, Beykozlu kardeşlerimin her birine selamlarımı gönderiyorum. Bugün Beykoz yeniden bir öteki hoş, bugün Beykoz, bir öteki mükemmel. Hoş Beykoz’un hoş insanlarıyla birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Ahde vefanız, aşkınız için sizlere teşekkür ediyorum. Meydanlara sığmayan şu muhabbetiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Dayanışmanız için her birinize farklı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Rabbime bana sizler üzere yol arkadaşları verdiği için hamdediyorum. Bu meydanda yalnızca kem gözleri kıskandıran büyük bir sevdayı değil, tıpkı vakitte günden güne büyüyen tarihi bir zaferin işaretini görüyorum. Bu meydanda büyük ve güçlü Türkiye mefkuresine gönül vermiş bayanı, erkeği, genci, yaşlısıyla 10 binlerce nefer görüyorum.

“85 MİLYON OLARAK HEPİMİZ İSMİMİZİ TARİHE YAZDIRACAĞIZ”

Kandil’deki ve Pensilvanya’daki alçaklarla yol yürümenin hıncını milletten çıkarmak isteyenlerin provokasyonlarına prim vermeyeceğiz. Şu ana kadar daima olduğu üzere vakarla, soğukkanlılıkla hareket edeceğiz. Bunu başardığımızda yalnızca Cumhur İttifakı olarak değil, 85 milyon olarak hepimiz ismimizi tarihe yazdıracağız.

“ÖYLE BİR KAZANACAĞIZ Kİ, KİMSE KAYBETMEYECEK”

Yarın akşam o denli bir kazanacağız ki bir avuç kifayetsiz muhteris dışında, birliğimize ve dirliğimize uzanan kirli eller dışında, ülkemiz üzerine hesap yapanlar dışında kimse kaybetmeyecek. O denli bir kazanacağız ki ulusal iradeye parmak sallayan hadsizler dışında, Kandil’den Türk siyasetini dizayn etmeye çalışanlar dışında, Pensilvanya’dan ülkemizi karıştırmaya çalışanlar dışında kimse üzülmeyecek. O denli bir kazanacağız ki 85 milyon ferdiyle tüm Türkiye kazanacak. Tüm renkleriyle milletimiz kazanacak. Uğruna kaç bedel ödediimiz demkorasimiz kazanacak. Hangi siyasi partiye gönül verirse versin, iradesini legal yollarla gösteren tüm seçmenler kazanacak. İster 14’ünde CHP’ye oy versin, ister DEVA, ister HDP, ister Uygun Parti hangisi olursa olsun oraya oy verenler dahi inşallah yarın Cumhur İttifakı’na oyunu verecektir ben buna inanıyorum.

Dünyanın dört bir yanında her gece ellerini semaya açan mazlum ve mahzun gönüller kazanacak. Şu ana kadar 2 milyon yurt dışındaki vatandaşımız oy kullandı. PKK ne yapıyor? Onlara saldırıyor. Ancak onlar oylarını kullandılar, hamasetle kullandılar. Artık o oylar Ankara’ya geldi. Onlar da açılacak. İnşallah o torbalardan da gümbür gümbür Cumhur. İttifakı çıkacak.

“TÜRKİYE İÇİN İRADENİZE ÇOK SIKI SAHİP ÇIKMANIZI İSTİYORUM”

Tüm kışkırtmalara karşın sandığa gölge düşürmeyenler, hukuktan, meşruiyetten ayrılmayanlar, sivil siyasetin değiştirici gücüne inananlar, sonuçtan bağımsız olarak bu seçimlerde inşallah muzaffer sayılacaktır. Sizlerden sandığa gittiğinizde bunları çok güzel değerlendirmenizi istiyorum. Bu sahtekarlar ne diyor? ‘Kadınlar kaybedecek.’ Bayanlar niçin kaybedecek? Bunlar sahtekar. 21 yıldır bu ülkenin bayanları kaybetmedi, daima kazandı, kazandı Bay Kemal. Fakat siz bizim kızlarımıza üniversitelerimizin kapısını kapattınız. Senin yardımcın ikna odalarında kızlarımızın başlarını açtırttı. Onarı ikna etmeye çalıştı. Artık nerede Parıltı Serter? Yok… Ancak sen göstermelik olarak başörtülü kızlarımızı, bayanları alıyorsun, onlara bir rozet takarak biz başörtüye karşı değiliz diyorsunuz. Ya bırak bu sahtekarlığı, bu cambazlığı bırak. Artık biz sizin cemaziyülevvelinizi biliyoruz, ne olduğunuzu biliyoruz. Biz kimsenin dışlanmadığı bir Türkiye’yi kurduk. Kimsenin kendisini yalnız, sahipsiz, çaresiz hissetmeyeceği bir Türkiye için iradenize çok sıkı sahip çıkmanızı istiyorum.

Kaset kumpasıyla monte edildiği koltuğunu korumak uğruna Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu 99 yıllık partiyi 3 ayda talan ettiler. Bu ülkenin ikinci büyük partisi, marjinallerin, siyasetçi fanatiklerin, devlete seri katil iftirası atan radikal tiplerin adeta oyuncağı haline dönüştü. Batan geminin malları üzere. Her gelen CHP’den bir şey kapıp götürüyor. Bu yağmaya en son katılanlar CHP Genel Lideri’ni en son oyuna getirenler ise şahsen masadaki arkadaşları olmuştur. Biliyorsunuz Kılıçdaroğlu 6 benzemezi bir ortaya getirerek yaklaşık 1,5 sene evvel bir sofra kurdu. Halil İbrahim Sofrası… Her ne akdar tutmasa da Kılıçdaroğlu bu masayı Halil İbrahim Sofrası diyerek millete pazarlamaya çalıştı. Ancak bu masanın şahsen ortağı tarafından daha çok bir kumar masası olduğu söylendi. Kılıçdaroğlu ve masadaki arkadaşları 1,5 sene boyunca toplandılar, yediler, içtiler, eğlendiler. Hatta bir orta hengame bile ettiler. Sürecin sonunda toplam oyları yüzde 1’i bile bulmayan masa arkadaşları yaklaşık 40 milletvekilliğini cebe koyarak masadan kalktılar. Tüm hesabı da daima ‘ben hesap uzmanıyım’ diyen Kılıçdaroğlu ile CHP seçmenine ödettiler.

“BÜYÜKŞEHİR’İ BURADA PAS EDECEĞİZ”

Siyaset seyahatimize başladığımız günden beri daima eserlerimizle ve hizmetlerimizle konuştuk. Beykoz’u ben çok severim. Beykoz’u düzgün tanırım. Tokatköy’ün orada çok futbol oynadım. Yakınlarım var. O yakınlarıma, babacığımla, anneciğimle birlikte gelir, onların malum bu türlü sımsıcak sütünü içerdik. Tanırım buraları, bilirim. Artık Tokat’ın problemi var, Büyükşehir’e ilişkin olan bu sorunu inşallah seçimden sonra biz Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla çözeceğiz. Büyükşehir’i burada pas edeceğiz, saf dışı bırakacağız.

“BAY BAY KEMAL SEN HUKUK NEDİR BİLMİYORSUN”

Şimdi Bay Bay Kemal durmadan palavralar sallıyor. Bay Bay Kemal, sen hukuk nedir bilmiyorsun. Bir sefer parlamentoda şu anda senin sayın ne? Hiç, düştün geri. Gittin 40 tane milletvekilini yüzde 1 oyu olanlara verdin. Hani sen hesap uzmanıydın ya? Şu anda biz Cumhur İttifakı olarak 323’le parlamentodayız. Biz yasal düzenleme yapabilecek güçteyiz, senin yasal düzenleme yapma gücün yok. Kime geleceksin? Cumhur İttifakı’na geleceksin. Cumhur İttifakı sana ne diyecek? ‘Hadi oradan.’ Bu komitelerden geçmeyi gerektirir. Senin kurullarda kâfi sayın yok, Genel Kurul’da yok. Evvel sen hukuku öğren. Parlamento hukukunu öğren. Durmadan bu türlü palavralarla, dolanlarla, talanlarla bu ülkede iş yapacağını zannediyorsan, yapamayacaksın. Bak artık milletimiz bize İBB misyonunu verdi. İcraat yaptık. Hatırlayın o günleri. Akabinde 12 yıl boyunca Başbakan olarak sorumluluk yükledi, proje ürettik. 2014 Ağustosundan bu yana da Cumhurbaşkanı olarak 94 ruhuyla ülkemize aşkla hizmet ediyoruz. Sizin itimadınıza layık olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Durmak yok. İstanbul’la birlikte 81 vilayetimizin tamamına mührümüzü vurduk.

“ÖYLE MASA YUMRUKLAMAKLA MİLLİYETÇİ OLUNMAZ”

Herkesin hayatına dokunan birçok işler yaptık. Hamdolsun bize olan itimadınızı, bize olan inancınızı boşa çıkarmadık. Artık birileri çıkmış kırıklarla dolu karnelerine bakmadan bize laf atıyor. Bizim vatan sevgimizi sorgulayanlar öteki yere değil, işte bunlara baksın. Çıkmış Bay Bay Kemal Kandil’den aldığı talimatla konuşuyor. Bay Bay Kemal sen bizim bayrak sevgimizle asla aşık atamazsın. Sen bir kez bayraksızlarla birlikte yürüyorsun. Kandil’dekinin bayrağı mı var? Onun uzantılarının zora girmedikleri vakit toplantılarına Türk bayrağını bile sokmuyorlar. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak şayet uğurunda ölen varsa vatandır. Biz buyuz. Bay Bay Kemal, pekala sen nesin? Çıkmış artık milliyetçi olmuş. Milliyetçilik anlayışımızı öğrenmek isteyenler hiç uzağa gitmesin, bizim 21 yılda ülkemize kazandırdıklarımıza baksın. O denli masa yumruklamakla milliyetçi olunmaz. Hamasetle dün söylediğini bugün inkar etmekle milliyetçi olunmaz. Kandil’le, Pensilvanya’yla kol kola girenlerden milliyetçi olmaz. Batıda vatan millet deyip doğuda kana kan intikam naraları atanlarla miting düzenleyenlerden milliyetçi olmaz. Meydan meydan dolaşıp eli kanlı katillere özgürlük isteyenlerden de milliyetçi olmaz. İcazeti batı başşehirlerinde arayanlardan milliyetçi olmaz.

“MİLLİYETÇİLİK, AZERBAYCAN İLE SIRT SIRTA VERİP 30 YIL SONRA KARABAĞ’I ÖZGÜRLEŞTİRMEKLE OLUR”

Milliyetçilik, ay yıldızlı al bayrağa uzanan kirli elleri kırmakla olur. Milliyetçilik Azerbaycan ile sırt sırta verip 30 yıl sonra Karabağ’ı özgürleştirmekle olur. Senin yanındaki adamlar, üstelik Azerbaycan’da büyükelçilik yapmış yanındaki adamın maalesef Azerbaycan’a hakaret etmekle maruf. Artık Azerbaycan’a girişi yasaklandı. Bu türlü bir haini sokarlar mı? Lakin biz Karabağ’a her şeyimizle gittik. Karabağ’da Azeri kardeşlerimizin yanında olduk. Yarın yeniden yanlarında olacağız. Niçin? Onlar bizim canımız. Can Azerbaycan diyoruz boşuna değil.

Milliyetçilik, Türk Devletleri Teşkilatı’nı kurarak asırlık hayalleri gerçeğe dönüştürmekle olur. Milliyetçilik, kendi silahını yapmakla, kendi gemisini, savaş uçağını, tankını, otomobilini üretmekle, kendi kararlarını kendisi almakla olur. Milliyetçilik terör örgütlerinin başını yurt içinde ve dışında ezmekle olur. Biz Cumhur İttifakı olarak işte bunu yaptık, bunu başardık. Biz hangi milletlerarası toplantıya gidersek gidelim Türkiye’nin gururuna leke sürdürmedik. Tarihi ulu zaferlerle dolu necip milletimizi her yerde gururla temsil ettik. Ne hak yedik ne açgözlü emperyalist güçlerin hakkımızı yemesine müsaade verdik. Attığımız her adımda, bulunduğumuz her misyonda sizlerin inancına layık olmaya çalıştık.

Şimdi bunu bir adım daha üst taşıyoruz. Milletimizin huzuruna yeni bir teklifle çıkıyoruz. Türkiye Yüzyılı. Tüm Cumhuriyetimizin yeni asrını, Türkiye Yüzyılı’nın da başlangıç noktası haline getirmek istiyoruz. 21 yılda kurduğumuz sağlam temeller üzerine inşallah büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa edeceğiz.

“TOPLUMUMUZUN HİÇBİR BÖLÜMÜNÜ İHMAL ETMEDEN 85 MİLYONUN TAMAMI İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Nasıl verdiğimiz kelamları yerine getirdiysek inşallah bunları da gerçekleştireceğiz. Daha çok koşturacak, daha fazla ter dökeceğiz. Sizlere ve milletimize daha fazla hizmet edeceğiz. Mazlum ve mağdurlara daha sıkı sahip çıkacağız. Gençlerimize yönelik daha çok proje geliştireceğiz. Emeklilerimizin hayat kalitesini daha fazla yükselteceğiz. Hanım kardeşlerimizin daha fazla yanında olacağız. Depremzedemizin yaralarını daha süratli saracağız. Toplumumuzun hiçbir kısmını ihmal etmeden 85 milyonun tamamı için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz. Tüm bunları da son 21 yıldır olduğu üzere yeniden sizlerin takviyesi ve duasıyla yapacağız.

Özellikle bizim yaptıklarımız da yapmayı vadettiklerimiz de işte bunlar. Saklımız gizlimiz yok. Kapalı kapılar arkasında verilen sözlerimiz yok, terör örgütlerinin siyasi uzantılarıyla yapılan pazarlıklar yok. Önüne her gelene Cumhurbaşkanı yardımcılığı, bakanlık, vekillik, üst seviye bürokratlık dağıtma kurnazlığı da yok. Yalnızca samimiyet, şeffaflık, dürüstlük, unsurlar ve ortak kıymetler etrafında kenetlenme var. Ülkenin ve milletin çıkarını her şeyin üstünde gören bir vatanperverlik var. CHP genel liderinin durumunu ise anlatmaya gerek bile duymuyorum.

“KENDİNE OY VERMEYEN HERKESE HAKARET ETMESİNİN SEBEBİ BUDUR”

Altılı olarak başlayan, sonradan katılanlarla 11’e çıkan kumar masasının tek kaybedeni vardır. O da CHP Genel Lideri ve CHP seçmenidir. Bunun dışında herkesin keyfi yerinde, işler tıkırındadır. Kılıçdaroğlu, şahsen masadaki arkadaşları tarafından tezgaha getirilmiş, kandırılmış, tüm hesabı tek başına ödemekle yüz yüze bırakılmıştır. Türk siyaseti, tarihin en büyük siyasi dolandırıcılık olayına sahne olmuştur. CHP Genel Lideri’nin 14 Mayıs’tan beri giderek berbatlaşan siyaset lisanının gerisinde işte bu aldatılmışlık duygusu vardır. Milletin yarısını vatanını satmakla itham etmesinin sebebi budur. Kendine oy vermeyen herkese hakaret etmesinin sebebi budur. Kandil’deki terör baronlarının dayanağı de Kılıçdaroğlu’nu kurtaramamıştır.

Erdoğan, bu ülkenin başında olduğu sürece 323 Cumhur İttifakı parlamentoda olduğu sürece siz bunların hiçbirini yapamazsınız. Kandil’i de bunların başına çökerteceğiz. Cudi’yi, Gabar’ı, Tendürek’i, Beslerderesi’ni çökerttiğimiz üzere Kandil’i de çökerteceğiz. İnşallah yarın sandığa gittiğimizde de bunların hesabını soracağız. Vereceğimiz oylarla bir daha bu türlü rezilliklerin yaşanmasının önüne geçeceğiz.

Siyaset, ülkeye ve millete hizmet seyahatinin ismidir. Siyaset, fakat millet için milletle bir arada yapıldığında manalıdır. Yoksa oturulan koltukların, getirilen makamların hiçbir manası yoktur. Biz siyasete daima bir sorumluluk ve görev şuuruyla yaklaştık. Sandıkta verdiğiniz her oyu kutlu bir emanet olarak gördük. Bize tevdi ettiğiniz her misyona yeniden bir emanet olarak baktık. Siz bize evvel yalnızca milletimizin değil tüm dünyanın gözbebeği olan bu hoş kenti emanet ettiniz. Daha sonra 2002’de Anadolu ihtilalini yaparak Başbakan sıfatıyla tüm Türkiye’yi emanet ettiniz. 2014 yılında da devletimizin ve milletimizin en yüksek temsil makamı olan Cumhurbaşkanlığını emanet ettiniz. 1994’ten beri bize verdiğiniz her emaneti namusumuz bilip gerektiğinde canımız değerine en hoş biçimde taşıdık.

Ne terör örgütlerinin ne vesayet güçlerinin ne de Türkiye düşmanı odakların bu emaneti gasbetmesine müsaade vermedik. 85 milyonun her bir ferdinin sorumluluğunu yüreğimizde hissederek gece gündüz demeden çalıştık. Eksiği ziyadesiyle yaptıklarımız ve yapmak isteyip de yapamadıklarımızla sizlerin emanetini alnımızın akıyla hamdolsun buraya kadar getirdik.

Şimdi önümüzde yeniden bir karar anı var. Yarın yalnızca kendimizle ilgili değil, evlatlarımızın, ülkemizin istikbali ile ilgili çok hayati bir karar vereceğiz. Sizlerin emanetine asla leke bulaştırmamış kardeşiniz olarak 5 yıl daha bu vazifeye talibiz. Son 21 yıldır Türkiye bize emanetti. Yarın biz de Türkiye’ye emanetiz. Son 21 yıldır milletimiz bize emanetti, yarın biz de milletimize emanetiz. Tıpkı bizim üzere sizlerin de emanete halel getirmeyeceğinize inanıyorum. Milletimizin en yanlışsız kararı vereceğinden asla kuşku duymuyorum.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir