1. Ana Sayfa
  2. Gündem

CHP’de Özgür Özel adaylığını ilan etti

CHP’de Özgür Özel adaylığını ilan etti
0

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen 2. çeşit seçimlerinden istediği sonucu alamayan CHP’de, Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘değişim’ baskısı sürüyor. Parti içinde istifa sesleri yükselirken, ‘adaylık’ çıkışları da devam ediyor.

İMAMOĞLU’NDAN DEĞİŞİM MESAJI

CHP’de genel başkanlık için ismi geçen isimlerin başında İBB Lideri Ekrem İmamoğlu geliyor. İmamoğlu, seçimin çabucak sonraki günü çok net bir halde değişim iletisi verdi.

ÖZGÜR ÖZEL BİRİNCİ SEFER BU KADAR NET KONUŞTU

İmamoğlu ile birlikte CHP’de liderlik için ismi geçen isimlerden biri de Özgür Özel. İmamoğlu üzere değişim iletisi veren Özel, gazeteci Murat Ağırel’e konuştu. Özel, “Adayım, hazırım” dedi.

“BEN DE VARIM”

Özgür Özel ile yaptığı görüşmeyi toplumsal medyadan paylaşan Ağırel, “Özgür Özel ile görüştüm. ‘Aday mısınız?’ diye sordum, ‘Adayım, hazırım’ diye konuştu.” sözlerini kullandı.

Ağırel, Özel’in kendisine verdiği cevabı şöyle aktardı:

“Genel başkanlıksa Genel başkanlık. Fedakarlıksa fedakarlık. İhtiras değil her koşulda kazanmaya hasret. Kaybeden kadroda santrafor olacağıma şampiyon ekipte her mevkiye talibim. Gerekirse sorumluluk, gerekirse fedakarlık. Ben de varım. İnançla kararlılıkla buradayım. Çaresiz seçeneksiz umutsuz değiliz. Lakin inatçı bir ihtiras sahibi de değilim. Üye delege ülke kaideler yürü derse yürürüm. Dur derse dururum. Aday mıyım, adayım, hazır mıyım hazırım. Hem sorumluluk almaya hem fedakarlık yapmaya hazırım.”

“ADAY OLURSA KİMSE KARŞISINA ÇIKAMAZ”

Öte yandan seçimlerin akabinde MYK’sını değiştirip, parti teşkilatlarını direkt kendisine bağlayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, önümüzdeki günlerde de vilayet liderleri ile bir ortaya gelecek.

Kurmayları, “değişim” davetlerini değerlendirirken parti örgütünde bu türlü bir havanın olmadığına işaret ederek, “Kamuoyu ile örgütü ayırmak lazım. Partide Genel Başkan’a takviye yüksek. Kurultayda aday olursa da seçilir, karşısına kimse çıkamaz” görüşünü lisana getirdiler.

Kurultay sürecini başlatan CHP’de, parti örgütlerini kendine bağlayan Kılıçdaroğlu, önümüzdeki günlerde Ankara’da vilayet liderleri ile buluşacak. Toplantının bayram arifesinde ya da bayramdan çabucak sonra yapılması planlanıyor.

Kurmayları, CHP başkanının örgütleri kendisine bağlamasına ait, “Kişi değişikliğinden fazla bir sistem değişikliği arıyor. Bir model var başında, yeni bir model. Onu bir formda uygulayacak” dedi.

CHP’li kurmaylar, “değişim” çıkışlarına ait, “Kamuoyu ile parti örgütünü ayırmak lazım. Kongreyi kazanamazlar, imza toplayamazlar, partide Genel Başkan’a takviye yüksek. Kendi de aday olsa Genel Lider kurultayda seçilir” tabirlerini kullandılar.

‘HİÇBİR PÜRÜZ YOK”

Kurmayları, “Genel Başkan’a partide o takviye var. Kongre takvimini en sıkıştırılmış haliyle açıkladık. Kurultayı da yapacağız. Değişim deniyorsa, daha ne yapılabilir ki? Bütün süreçleri başlattık, kararları işletiyoruz. Yarışan her alanda yarışsın. Hiçbir pürüz yok” vurgulamasını yaptılar.

KILIÇDAROĞLU: GEMİYİ LİMANA GÖTÜRECEĞİM

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra 7 Mart’ta “Grup kürsümüze, yani bu kürsüye veda etmek için bugün buradayım” kelamlarıyla indiği kürsüye bu sefer 28. devrin birinci TBMM Küme toplantısı için çıktı.

CHP önderi Kılıçdaroğlu, parti içindeki “değişim” davetlerine, “Hiç kimse unutmasın gemiyi limana sağlam götürmek kaptanın vazifesidir. Gemiyi limana sağlam götüreceğimi herkes bilsin. Değişimin önünü sonuna kadar açacağım” dedi.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap