1. Anasayfa
  2. Gündem

Bolu’da işlenen cinayetin detayları kan dondurdu

Bolu’da işlenen cinayetin detayları kan dondurdu
0

Bolu’nun Gerede ilçesinde kocasını öldüren, cesedini de el otomobiline koyup dereye atan bayanın yargılandığı davada keşif kararı çıktı. Keşif için cinayetin yaşandığı Gerede ilçesine bağlı Hacılar köyüne mahkeme heyeti ile birlikte Mürüvet Ö., cezaevinden jandarmanın güvenlik tedbirleri altında köye getirildi. Keşifte, sanık Mürüvet Ö., olay günü yaşadıklarını uygulamalı olarak tek tek mahkeme heyetine aktardı.

“MERDİVENLERDEN SÜRÜKLEYEREK İNDİRDİM”

Eşi Metin Ö.’den evlilikleri boyunca daima şiddet gördüğünü tabir eden Mürüvet Ö., olay günü de saatlerce şiddet gördüğünü belirterek, “Beni dövmeye başladı. Kanepenin altından silahı almaya çalıştığını fark ettim. O anda kovanın içerisinden bir tane odun alıp. Sağ elimle bir kere boynuna vurdum. Kanepenin üzerine düştü. Kanı yere akmış. Fark etmedim. Kanları, jandarma gelince fark ettim. Konutta rastgele bir paklık yapmadım. Odunu da sobaya attım. Sabah 7 üzere onu plastik çadıra sardım. Daha evvel size keşif yerinde anlattığım üzere merdivenlerden sürükleyerek aşağı indirdim. Merdivenlerin bitiminde bulunan el otomobiline koydum. Oradan dereye kadar yavaş yavaş götürdüm. Derenin kenarında çadırı açarak, Metin Ö.’yü dereye attım” dedi.

Kimseden yardım almadan dereye cesedi attığını mahkeme heyetine aktaran Mürüvet Ö., birebir vakitte da belinden ve bacağından rahatsız olduğunu söz etti. Mürüvet Ö.’nün akli istikrarının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için İsimli Tıp Kurumuna sevk edildiği öğrenildi. Yapılan keşfin akabinde bir sonraki duruşmanın 14 Eylül’de Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edeceği öğrenildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ?

Gerede ilçesine bağlı Hacılar köyünde yaşayan 59 yaşındaki inşaat emekçisi Metin Ö., 28 Aralık 2021’de kaybolmuş, 31 Aralık’ta ise dere kenarında cansız vücudu bulunmuştu. Metin Ö.’nün meskeninde yapılan incelemelerde bir tahtada kan bulunmuş, cinayeti ise eşi Mürüvet Ö.’nün işlediği tespit edilmişti. Gözaltına alınan Mürüvet Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.
Mürüvet Ö.’nün 3’ü öz 2’si üvey 5 çocuk annesi olduğu, Metin Ö.’nün ikinci evliliği olduğu öğrenilmişti.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir