1. Anasayfa
  2. Gündem

Binali Yıldırım: Türkiye bölgesinde huzurun, istikrarın, güvenin teminatıdır

Binali Yıldırım: Türkiye bölgesinde huzurun, istikrarın, güvenin teminatıdır
0

Programda Yıldırım’ın yanı sıra AK Parti İzmir Vilayet Lideri Bilal Saygılı, AK Parti milletvekilleri Eyyüp Kadir İnan, Ceyda Parçalanamaz Çankırı, Mahmut Atilla Kaya, Yaşar Kırkpınar da yer aldı. Bayraklı7da vatandaşlara hitap eden Yıldırım, “Bugün Kınık’tan yola çıkıp Bayraklı’ya geldik. Günün sonunda şunu gördük. İzmir bizi özlemiş biz de İzmir’i özlemişiz. Vaktimiz dar. Yatacağız, kalkacağız sonra sandığa gideceğiz. Bunlar ‘U’ dönüşünde hudut tanımıyor. 14’ünden evvel diğer şeyler söylediler, 14’ünde meclis çoğunluğu ellerinden gitti, 2,5 milyon fark yediler ondan sonra pilavın öteki tarafını çevirdiler. ‘U’ dönüşü yapanlar hiçbir yere gidemez, olduğu yerde dönerler. Zati dönerek başladılar. Döner masayla başladılar. Şu anda 7 adedini açık ettiler lakin yedekte kelam verdikleri öbürleri da var. Onları artık söylemezler, söyleyemezler. Biz kimin kiminle yol yürüdüğünü biliyoruz. 14’ünden evvel ‘Demirtaş’ı hür bırakacağım, 15 Temmuz’un failleri FETÖ’cüleri hür bırakacağım’ diyenler bunlar mıydı? Artık de ‘Terör bitecek’ diyorlar. Terör bitti senin haberin yok. Bu ülkede terör 2010 yılından itibaren bitti. Milletin gündeminde yok. Daha memlekette ne oluyor ne bitiyor haberleri yok bunların.” tabirlerini kullandı.

‘TÜRKİYE BÖLGESİNDE HUZURUN, İSTİKRARIN, İNANCIN TEMİNATIDIR’

Binali Yıldırım, “Bugün ‘böyle’ konuşacaksın, yarın ağız değiştirip ‘şöyle’ konuşacaksın. Millet bunu yer mi? Yemez. Pazar günü bunun sonucunu göreceğiz. Ülkemiz önemli tehditlerle karşı karşıya. Yalnızca terör örgütleri değil, terör örgütlerinin ipini elinde tutan emperyal ülkelerin de amacı Türkiye zira. Türkiye bölgesinde huzurun, istikrarın, inancın de teminatıdır. Recep Tayyip Erdoğan 21 yıldır ülkesi ve milleti için, Türkiye’nin geleceği için yol arkadaşlarıyla bir arada gece gündüz demeden çalışıyor. Elbette bu süreç içerisinde yalnızca milletimizin problemlerini, dev üzere meseleleri dev üzere yapıtlara dönüştürmedi birebir vakitte darbecilerle, ülkeyi karıştırmak isteyenlerle Allah’a şükür gayret etti” dedi.

İzmir’de 3 milyon seçmenin olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “İzmir’e beş kuruşluk hayrı olmayan, tek çivi çakmayanlara daha çok oy vermek haksızlık değil mi? İzmir’in bugün neyi varsa altında Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım imzası var. 35 İzmir 35 projelerinin yüzde 90’ını yaptık. Çevreyolunu yaptık, Konak Tüneli’ni, Sabuncubeli Tüneli’ni, İstanbul- İzmir Otoyolu’nu, Kent Hastanesi’ni, Kuzey Ege Otoyolu’nu yaptık. İZBAN Aliağa’dan başlıyor, Selçuk’a kadar gidiyor. İşte hizmet bu. Biz siyaset değil, hizmet yapıyoruz. Ne diyor Kemal Beyefendi? ‘Sana söz’ diyor. Kardeşim kelam uçar, eser kalır. Biz kelam vermekle kalmıyoruz yapıtlarımızı de birer birer hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Daha hoş işler yapacağız. Kâfi ki ülkemiz üzerinde oyun kurmaya çalışanların planlarını bozalım. 10 yıldır Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ‘diktatör’ diyen Avrupalılar, Amerikalılar, seçim ikinci tipe kalınca ne deseler beğenirsiniz ‘Tayyip Erdoğan diktatör değilmiş. Şayet diktatör olsaydı bu seçim ikinci tipe kalmazdı’ Uyanın da balığa gidelim, aferin. Yeni mi aklınıza geldi?” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir