1. Anasayfa
  2. Gündem

Akşener, Erdoğan’ı tebrik etti: ‘Milletin iradesi başımızın tacıdır’

Akşener, Erdoğan’ı tebrik etti: ‘Milletin iradesi  başımızın tacıdır’
0

Partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Akşener, “Her bir insanımızın oyu bizim için çok değerli. Tüm kara propaganda, provokasyonlara karşın milletimiz olgunluk ve zarafet içinde demokratik hakkını kullandı. Aylardır seçimin gölgesinde kalan birikmiş bir çok sıkıntımız var. Bunların başında ne yazık ki iktisat geliyor. Artık artık vakit kaybetmeden bu problemlere eğilme, tahlil üretme vakti geldi” dedi.

‘Çok bedel ödedik’

Demokrasilerde her şeyin tartışabileceğini lakin bir tek hususa itiraz edilemeyeceğine vurgu yapan Akşener, “O da hür iradeyle sandığa atılmış seçmenin oyunun sonuçlarıdır; yani bir irade ortaya koyduğunda ‘Niye ona oy verdin’ deme hakkı kimsede yoktur olamaz. Millet iradesi başımızın tacıdır” sözlerini kullandı. Akşener, şunları kaydetti:

“Sözlerimizin gerisinde milletimizin talep ve istekleri dışında hiçbir gücün, hırsın, şahsi ihtirasın bulunmasına müsaade etmedik. Bu sebeple de vakit zaman çok ağır tenkitlere maruz kaldık ve pek çok bedel ödedik. Bugünden sonra da milletimizin taleplerini dinleyeceğiz. Şunu unutmayın ki biz hala buradayız. YETERLİ Parti ve mensupları burada, Meclis’te, Türkiye’de Türkiye Cumhuriyeti devletinin demokratik hukuk devleti olma vasfının yeterince üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz. Tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçilen sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Sayın Erdoğan’ın seçim sonuçlarından çıkarması gereken büyük dersler olduğunu hatırlatmak isterim. umarım ki, iftiralar, hakaretler havada uçuşmaz. Kendisine oy vermiş vermemiş bu ülkede yaşayan her vatandaşın Cumhurbaşkanı olduğuna nazaran davranır. Tıpkı bizim üzere kendisi de seçim sonuçlarının muhasebesini dürüst ve objektif formda yapar. Biz yarından itibaren bu sonuçları bu formda yorumlayacağız.”

Akşener, bu basamaktan sonra öncelikle 14 Mayıs’taki seçim sonuçlarını ÂLÂ Parti içinde tahlil edeceklerini, Cumhurbaşkanı ikinci tipinde ortaya çıkan tabloya da GÜZEL Parti’nin oyları üzerinden ne manaya geldiğine bakacaklarını söyledi.

‘Bize düşen iletisi anlamak, gereğini yapmak’

Akşener, milletin iradesinin üstünde bir irade olmadığına dikkat çekerek, “Milletimiz bu seçimlerde söyleyeceğini söyledi. Bize düşen bu iletisi anlamak, gereğini yapmaktır. DÜZGÜN Parti olarak bunu hakkıyla yapacağımızın hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Milletimizin hiçbir mensubu seçim sonuçları üzerinden ümitsizliğe kapılmasın” değerlendirmesini yaptı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir