1. Anasayfa
  2. Gündem

Mehmet Sevigen’den Kılıçdaroğlu’na öneri! ‘Bunlar siyasi sığınmacı’

Mehmet Sevigen’den Kılıçdaroğlu’na öneri! ‘Bunlar siyasi sığınmacı’
0

23. Periyot CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, CNN Türk canlı yayınında, 28 Mayıs seçimlerine ait değerlendirmelerde bulundu.

Sevigen’in açıklamaları şöyle:

Kamuoyu yoklamalarında sandıktan kimler çıkacak? Yüzde 60’lar dedi millet sandıkta karar veriyor. Bu oylar benim olsun, istediğim yere oy vereceğim diye düşündüklerini zannetmiyorum. Onlar Tayyip Beyefendi ve Kemal Beyefendi ile ne konuştuklarına bakacaklar. Onlar için kelam konusu vatansa gerisi teferruattır. Milliyetçi Atatürkçüler orada birleşmiş kelam konusu millet, onlar için kelam konusu bayrağımızın teminatıdır. Benim adıma pazarlık edeceksiniz sığınmacılar gidecek bunlar etkilemez.

KEMAL BEY’İ ÇOK UYARDIK

Ben çok üzgünüm, partimizi koruyamadığımız için üzgünüm, biz Kemal Bey’i çok uyardık. Ben 2 yıldır bağırıyorum bu altılı masanın oyu yok bunlarla konuşurken bu türlü konuşun. Temel arbede milletvekili listesi açıklandığı vakit göreceksiniz.

SİZ KONUŞURKEN BİR AĞLIYORDUK

Kendini görmezse insan oy vermiyor. Bizim 81 vilayetimizde 81 haksızlık var buna karşın beşerler bağırlarına taş basıp bir kısım oy verecek. Buraya gelmeden evvel Almanya’dan birisi aradı dedi ki siz konuşurken biz ağlıyorduk ya kurtarın bu partimizi. Oy vermek gelmiyor içimden dedi.

ARKADAŞLARIMIZIN EMEKLERİNİ SÖMÜRDÜLER

Biz solcular Mustafa Sarıgül’ü al, DSP’yi al, Muharrem Bey’i al. Kendi amblemlerini koysunlar, nasıl girdi Erbakan’ın oğlu. Fikirlerimiz düşüncelerimiz birebir olmayan bilir fakat kendi amblemini koydu. Babayiğit üzere er meydanında ölçüsünü aldı. Bu beşerler bizim arkadaşlarımızın emeklerini sömürdüler.

KEMAL BEY’E TEKLİFİM VAR

Şimdi bir teklifim var. Kemal Bey’e diyorum ki bu arkadaşlar çıksın biz Cumhurbaşkanı yardımcılığı istemiyoruz, Bakanlıkta istemiyoruz, CHP’nin milletvekillerini aldık. Ali Babacan, Karamollaoğlu, Davutoğlu, Gültekin Uysal, Meral Akşener. Davutoğlu’nu dinledim. Halası oy vermiyordu ya dün akşam dedi halam gitti verdi. 15 milletvekili aldın. CHP örgütünü motive etmek için Karamollaoğlu, Davutoğlu, Gültekin, Meral Hanım çıksınlar desinler ki biz Cumhurbaşkanı yardımcılığı ve Bakanlık istemiyoruz bunu CHP’ye verin biz bu çocukların haklarını yedik desinler.

BU ZULÜM DEĞİL Mİ

Bizim arkadaşlarımızın haklarını koruyan kimse yok, isyan ediyorlar, yöneticiler sırada yok. Artık oy vereceğiz de Davutoğlu Cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. Bu zulüm değil mi?

BUNLAR SİYASİ SIĞINMACI

Kemal Bey’in istediği bu diyor ki susun oturun yerine konuşmayın, bunları Cumhurbaşkanı yardımcısı yapın diyor. 40 haramiler, 40 tane verdik ya. Biz ince elerdik sık dokurduk örgütten yapardık. Bunlar siyasi sığınmacı, 40 harami, bunlar CHP’ye çöktüler. Anayasa Mahkemesi’nden Ali Babacan’ın istediği nedir? Ben anayasanın 4 hususunu değiştireceğim demedi mi? Buradan Atatürkçülere sesleniyorum. Bayan haklarına yapılan zulüm bana azap gelir.

KEMAL BEY’İN YERİNDE OLSAM SIHHAT BAKANI’NI ARARIM

Hatay, Defne’de yüzde 90 oy almışız, hastane açıyorlar, CHP ile TİP aldığı oy yüzde 90. Bana yüzde 90 oy veren seçmene bu hükümet giderayak hastane yapmış ya. Kemal Bey’in yerinde olsam Sıhhat Bakanı’nı ararım.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir