1. Anasayfa
  2. Gündem

Evlat nöbetindeki Mevlüde Üçdağ: Annelerin bu feryadı artık bitsin

Evlat nöbetindeki Mevlüde Üçdağ: Annelerin bu feryadı artık bitsin
0

3 Eylül 2019 tarihinde farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek oturma hareketini başlatan ailelerin çocuklarını HDP binasının önündeki çadırda bekleyişi bin 358 gündür aralıksız sürüyor. Evladı Ramazan’ın 1 Haziran 2015 tarihinde HDP’liler tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını argüman eden Mevlüde Üçdağ, çocuğunu alana kadar vilayet binası önünden bir yere ayrılmayacağını söyledi.

Oturma hareketindeki maksatlarının tek sebebinin evlatları olduğunu lisana getiren Üçdağ, “Benim oğlum 1 Haziran 2015 tarihinde maalesef HDP tarafından kandırılıp dağa götürüldü. Lice kırsalına gittiğimde oğlumun oy toplamaya gittiğini söylediler. O vakit HDP 8 milletvekili çıkarmıştı. Fakat oğlumu geri vermediler. Oğlumun dağa gönderildiğini duyduğumda dünya başıma yıkılmıştı. HDP’yi aileler olarak kapattık, ancak Yeşil Sol Parti ismiyle yeniden meclise girdiler. Oğlum artık kâfi, içimizdeki ateşe kâfi diyoruz. Biz buraya siyaset için gelmedik, yalnızca çocuklarımızı istiyoruz. Annelerin bu feryadı bitsin artık” dedi.

Kızı Hatun’dan 8 yıldır haber alamayan Nihal Çiçek ise evladına ‘teslim ol’ davetinde bulundu. Çiçek, “8 yıldır kızımı görmüyorum. Kızıma hasret kaldım. HDP artık çocuklarımız geri versin. Burada oturma hareketindeki anne ve babalar yazıktır. Çocuklarımızdan öteki hiçbir şey istemiyoruz. Pis ellerini çocuklarımızın üzerinden çeksinler. Artık kâfi, evlat hasretiyle tutuşuyoruz. Kızım artık gel, bu hasretimiz bitsin” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir