1. Anasayfa
  2. Gündem

Kastamonu’da sağanak hayatı felç etti; yıldırım düştü

Kastamonu’da sağanak hayatı felç etti; yıldırım düştü
0

İlçe genelinde dün akşam saatlerinden itibaren sağanak ve vakit zaman dolu yağışı tesirli oldu. Cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Sel sularının ormandan getirdiği ağaç ve taşlar, vatandaşlara sıkıntı anlar yaşattı. Kastamonu-Tosya kara yolunda, heyelan maydana geldi. Bir araba ve bir kamyonet toprağa saplandı. Karayolları Genel Müdürlüğü ve belediye gruplarının çalışmasının akabinde araçlar çıkarıldı. Yol daha sonra denetimli olarak trafiğe açıldı. Bağ konutlarında olan vatandaşlar, yağmurun yollarda oluşturduğu tahribattan ötürü mahsur kaldı. Vatandaşlar, iş makineleri ile kurtarıldı. 

YILDIRIM DÜŞME ANI KAMERADA

İlçede tesirli olan sağanak yağış sırasında tomruk ve kereste kesim işi yapılan alanda bulunan boş bir dükkana yıldırım düştü. Yıldırım tesiri ile meydana gelen yangın, tabiatıyla söndü. Yıldırımın düşme anı ise vatandaşlar tarafından cep telefonu ile görüntülendi. 

Tosya Belediye Lideri Volkan Kavaklıgil, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Tosya Belediye Başkanlığı olarak bütün takımlarımızla alana iniyoruz. Lütfen acil bir durum olmadığı sürece konutunuzu ya da bulunduğunuz yeri katiyen terk etmeyin. Araçlarınızla trafiği ağırlaştıracak ve kazaya sebebiyet verecek işlere girmeyelim. İnşallah kazasız belasız bu ezayı daima birlikte bertaraf edeceğiz” sözlerini kullandı. (DHA)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir