1. Anasayfa
  2. Gündem

Depremzede çocuklara afet bursu

Depremzede çocuklara afet bursu
0

EĞİTİM SERVİSİ – İki kurumun 19 yıllık iş birliği kapsamında halihazırda burs takviyesi sağlanan 100 öğrenciye ek olarak zelzeleden etkilenen ilköğretim ve lise çağındaki 100 çocuğa da 8 yıl boyunca, tüm eğitim hayatlarını kapsayan burs dayanağı sunulacak.

Burs programının imza merasiminde konuşan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Anne babasını kaybeden evlatlarımızın ya da ebeveynlerinden biri hayatta olsa bile gerekli ömür çabasını verecek maddi güçten mahrum insanlarımızın çocuklarının eğitimi gündemde. Biz de 19 yıldır aralıksız bağışçı olarak desteklediğimiz TED’in, depremzede çocuklarımızın eğitimini üstlenmek üzere hayata geçirdiği inisiyatife katkıda bulunmaya karar verdik” dedi.

Çocukların eğitim hayatları müddetince onlara dayanak olacaklarını aktaran Ateş, “Bu çocuklarımızın, TED kültürüyle yoğrulmuş bir eğitimden geçerek yetişmiş iş gücü olarak ülkemize bilim adamları seviyesinde katkı sağlayacakları günleri bekliyoruz. İş birliğimizin güzel uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Afetlerde sürdürülebilir takviye sunmanın değerine değinen TED Genel Lideri Selçuk Pehlivanoğlu ise şunları söyledi: “Anaokulundan üniversite eğitimlerinin sonuna kadar, sarsıntıda annesini ve babasını ya da ebeveynlerinden birini kaybetmiş çocuklara dayanak olacağız. Cumhuriyetin kurmuş olduğu çağdaş bir sivil toplum kuruluşu olarak bundan memnunluk duyuyoruz”.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir