1. Anasayfa
  2. Gündem

Binali yıldırım Tuzla’da sivil toplum kuruluşları ile kahvaltıda buluştu

Binali yıldırım Tuzla’da sivil toplum kuruluşları ile kahvaltıda buluştu
0

Programda konuşan Ak Parti Genel Başkanvekilli Binali Yıldırım, “Üç aydır seçim kampanyası devam etti 14 Mayıs’a kadar. Adaylar belirli oldu. Millet İttifakı, Cumhur İttifakı ve öteki iki  tane de aday vardı. Yolda bir tanesi yol kazasına uğradı. Tekerini patlattılar. Bu FETÖ’cüler her vakit kendilerini hatırlatıyorlar. Onun için bunlarla iş tutarsan menzile ulaşamazsın. Tekeri de patlatırsın. Yolda da kalırsın.” dedi. 

“MESELE MEMLEKET MESELESİDİR”

Konuşmasına devam eden Yıldırım, “Halk tabiri, denize düşen yılana sarılır. Bu bizim bir deyimimizdir. Bu boşuna söylenmemiştir. Artık karşımızdaki ittifakın adayı milleti bir kenara bıraktı. Terör örgütlerinden PKK bölücü terör örgütünden, FETÖ terör örgütünden ve onun gerisindeki ipini elinde tutan ağa babalarından medet umdu. Hatırlayın Kemal Bey’in adaylığı açıklanır açıklanmaz daima bir ağızdan FETÖ’cüler bayram ediyor, PKK’lılar bayram ediyor, emperyal ülkeler bayram ediyor. Amerikalısı, Avrupalısı, herkes ansızın bülbül üzere ötmeye başladı. Milletin başında şimşekler çaktı. Durum ciddidir. Sorun memleket sıkıntısıdır. Bu işe el koymak lazımdır. Yeniden iş başa düştü dedi. Ne yaptı ? 14’ünde Cumhur İttifakı’nın mecliste açık orta önde 323 milletvekili vererek meclis işini yani yasama tarafını halletti. ” diye konuştu.

“TUZLA’DAN 14 MAYIS’TA VERDİĞİNİZ OYLARIN ÜZERİNE 800 OY DAHA KOYARSANIZ BU İŞ BİTİYOR”

28 Mayıs’ta yapılacak 2. çeşit seçimi hakkında konuşan Yıldırım, “Aslında bakıyorsunuz adayın biri yüzde 45 almış. Biri ne almış yüzde 49.52. Ortada 2 buçuk milyon oy farkı var.  Yani Tuzla’nın nüfusunun 9 katı. Hasebiyle bedelli kardeşlerim kazanan belirlidir. Fakat anayasamız gereği getirdiğimiz kural gereği bir hudut koyduk. O hududun 250 bin altında kaldık. 28 Mayıs bu eksikliği giderme seçimidir. Burada da Tuzlalı hemşehrilerime küçük bir hisse düşüyor. Siz yalnızca Tuzla’dan 14 Mayıs’ta verdiğiniz oyların üzerine 800 oy daha koyarsanız bu iş bitiyor. Ancak gökten ne yağar da yer kabul etmez. 800 değil, 8 bin ek Tuzla’ya yakışır mı? Fakat bu taban hudut. Yüzde 50, 53 olsa, yüzde 55 olsa ne ziyanı var ? ” formunda konuştu.

“BUGÜN BAYRAĞA SAHİP ÇIKMA VAKTİDİR, BUGÜN ÜLKEYE SAHİP ÇIKMA ZAMANIDIR”

Yıldırım, “14 Mayıs öncesi Kemal Beyefendi ile 14 Mayıs sonrası Kemal Beyefendi ortasında beyazla siyah ortası kadar fark var. Hepiniz görüyorsunuz. 14 Mayıs’tan sonra bizden daha muhafazakar, daha mutaassıp, daha milliyetçi, daha ülkücü. Bu ne muazzam dönüş kardeşim. Yani 3.tur olsa herhalde kılıç kalkan kuşanıp fethe çıkacak noktaya geldi. Yönetmek inanç ister. Topluma itimat vereceksiniz.Dün söylediğinizi bugün unutursanız tam karşıtını söylerseniz ,insanlar hoşgeldin demez. Bugün bayrağa sahip çıkma vaktidir, bugün ülkeye sahip çıkma vaktidir. Zira 2 tane zaferimiz var 29 Mayıs’ta. İstanbul’un fethini Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığıyla bir arada kutlayacağız arkadaşlar.” dedi. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir