1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Varank: Değişim istiyorsanız önce Kılıçdaroğlu’nu değiştirin

Bakan Varank: Değişim istiyorsanız önce Kılıçdaroğlu’nu değiştirin
0

AK Parti Bursa Vilayet Başkanlığı’nın 54’üncü Genişletilmiş Vilayet Müracaat Toplantısı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Efkan Ala, AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan, AK Parti Bursa milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı. AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan, yaptığı konuşmada her bir seçmeni sandığa çağırdı. Teşkilat üyelerine seslenen Gürkan, sandığa sahip çıkma vurgusu yaptı.

Protokol konuşmalarının akabinde teşkilat üyelerine seslenen Varank, birinci çeşitte yapılan seçimleri işaret ederek Millet İttifakı’na tenkitlerde bulundu. Bakan Varank, “Bir seçim periyodu geçirdik. Seçim gecesi aslında bu ülkede Türk siyasetinin ne olduğunu ortaya koyan en değerli gecelerden bir tanesi oldu. Karşımızda Millet İttifakı, 7’li bir koalisyon var. Seçim devrinde 7’li koalisyon vatandaşları kandırarak, onlara tiyatro oynayarak, onları aldatarak oy devşirmeye çalıştı. Kendi inanmadıklarını, kendileri yaşıyormuş üzere göstererek vatandaşı ikna edebileceklerini sandılar. Seçim gecesi baktılar ki vatandaşımızın tiyatroya karnı tok. Kim samimi, kim tiyatro oynuyor, kim aldatıyor, bunun notunu pek âlâ veriyor. Seçim gecesi gece yarılarına kadar palavra söylediler. Umut tacirliği yaptılar. Kendi ajansları bile resmi ortaya koymuşken biz öndeyiz, kazanıyoruz dediler. Kendi kendilerine Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı ilan ettiler. En azından seçim gecesi palavra söylemeyi bırakın. O geceyle ilgili bir özür duydunuz mu? O gece Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olacak diyenler özür diledi mi? Kusura bakmayın dediler mi?” dedi.

‘BU ADAMDAN SİZE HAYIR GELMEZ’

CHP’nin evvel genel liderini değiştirmesi gerektiğini belirten Bakan Varank, “Millet İttifakı’na samimi olarak gönül vermiş vatandaşlarımıza, CHP’ye içtenlikle dayanak veren vatandaşlarımıza üzülüyorum. Yalnızca bir seçim değil, 11 seçimdir birebir şeyi yaşıyorlar. Tıpkı hayal kırıklığını yaşıyorlar. Bizim vaktimizde ‘Elm Sokağı Kabusu’ diye bir sinema vardı. Beşerler uyuya kalırdı, kabus görmeye başlardı. O kabustan hiç çıkamazlardı. İşte CHP’liler de birebir şeyi yaşıyorlar. Bir uykuya dalmışlar, tıpkı kabusu yaşıyorlar. Uyuyorlar Kemal Kılıçdaroğlu, uyanıyorlar Kemal Kılıçdaroğlu. Her seferinde palavra söylüyor, her seferinde aldatıyor lakin buna mecbur kalıyorlar. CHP’ye gönül veren vatandaşlarımıza da seslenmek istiyorum. Bu adamdan size hayır gelmez. Değişim istiyorsanız evvel Kemal Kılıçdaroğlu’nu değiştirmeniz lazım. Evvel ondan kurtulmanız lazım. Sizin partinizde de genç beşerler var. Yetenekli siyasetçiler var. Şundan bir kurtulun lakin 11 seçimi kaybetmiş hala istifa edeceğim demiyor. Partimi bırakırım demiyor. Hiç ağzından duydunuz mu?” sözlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir