1. Anasayfa
  2. Gündem

Beylikdüzü’nde çifte kadın cinayetinin sanığı hakim karşısına çıktı

Beylikdüzü’nde çifte kadın cinayetinin sanığı hakim karşısına çıktı
0

Beylikdüzü’nde 17 Eylül 2022’de meydana gelen olayda, Ferhat Boduroğlu (30), boşanma evresinde olduğu Vildan Boduroğlu’nu (23) meskenlerinde 38 sefer bıçaklayıp boğazını kestikten sonra üst katta uyuyan ve eşinin kendisinden ayrılmasından sorumlu tuttuğu 18 yaşındaki baldızı Fatma Zehra Koyun’u da 22 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü. Boduroğlu eşini ve baldızını öldürdükten sonra fotoğraflarını çekerek eşinin ailesine yollamıştı. Sanık Boduroğlu cinayetten sonra kızıyla bir fotoğrafını ise toplumsal medya hesabından “Kızımla son foto geldik be kızım” notuyla paylaşmıştı.

Boduroğlu hakkında ‘canavarca hisle taammüden öldürme’ kabahatinden 2 defa ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası talep edilirken, cinayete yardım ettiği savıyla hakkında dava açılan arkadaşı Arif Türkan’ın ise 40 yıla kadar mahpusu istenmişti.

HAZIRLANAN İDDİANAME ÇERÇEVESİNDE SANIKLARIN YARGILANMASINA BAŞLANDI

Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Ferhat Boduroğlu ile tutuksuz sanık Arif Türkan hazır bulundu. Duruşmaya 2 maktülün ailesi ile taraf avukatları da katıldı.

“BEN EŞİME AŞIKTIM” 

Böyle bir olay karşısında kendisini savunmayacağını söyleyen Ferhat Boduroğlu, “Ben eşime âşıktım. Çocuğumu annesiz bırakmak istemezdim” dedi. Boduroğlu evlenip çocukları olduktan bir mühlet sonra eşinin kızını da alıp kendisinden ayrıldığını ve kızkardeşiyle yaşamaya başladığını anlattı. Eşinin 40 gün sonra kendisini arayarak yanına geleceğini söylediğini anlatan Boduroğlu, “Eşim çok değişmişti. Kardeşi ve kızımızla gelmişti. Arkadaşlarım Emre ve Arif de konuttaydı. Gece alkol ve uyuşturucu aldık. Sonra yattık. Sabah olduğunda kızımızı yedirdik. Sonra mutfakta tartışmaya başladık. Beni aşağılamaya başladı. Arif’in bunları duymamasını istediğim için meskenden gitmesini söyledim. Tezgâhın üzerinde gördüğüm bıçağı aldım gaye gözetmeksizin vurdum. Üst Zehra’nın yanına çıktım. Uyuyordu. Onu da bıçakladım. Ben bir öfke patlaması yaşadım. Ofise gidip Arif’e olanları anlattım. Polis ve ambulans çağırdım. Ben onların meskende ölmelerini beklemedim” dedi. 

“FOTOĞRAFLARINI ÇEKİP HAYATIMIN MAHVOLDUĞUNU GÖSTERMEK İÇİN AİLESİNE ATTIM”

Hakim’in ‘Neden fotoğraflarını çektin?’ sorusuna ise sanık ‘Evet onların fotoğraflarını çekip hayatımın mahvolduğunu göstermek için aile bireylerine attım” dedi. Ölen kız kardeşlerin babası Mustafa Koyun ve annesi Kübra Aslan sanığın cinayeti tek başına işlemeyeceğini yardım aldıklarını düşündüklerini belirtti. Mahkeme, Boduroğlu’nun tutukluluk halinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. 

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, evli olan Vildan Boduroğlu ve Ferhat Boduroğlu’nun ortalarında bir müddettir geçimsizlik olduğu ve ayrılma kademesinde oldukları, bu sebeple Vildan’ın çocuğunu alarak kardeşi Fatma Zehra Koyun’la birlikte yaşamaya başladığı anlatılmıştı. Olay günü sanık Ferhat ve maktul Vildan’ın buluşmak için anlaştıkları, Vildan ve kız kardeşi Fatma Zehra’nın yanlarında çocukla birlikte Ferhat’ın konutuna gittikleri, ayrıyeten meskende öbür kuşkulu Arif Türkan ve şahit Emre’nin de bulunduğu iddianamede belirtilmişti. İddianamede, sanık ve maktullerin gece geç saatlere kadar alkol aldıkları, sonraki gün Ferhat Boduroğlu ve Vildan Boduroğlu’nun tartışmaya başladıkları, tartışma esnasında sanık Ferhat’ın maktul Vildan’ı 38 kez bıçakladığı ve boğazını kestiği aktarılmıştı. Hazırlanan iddianamede, Ferhat Boduroğlu’nun üst katta uyuyan maktul Fatma Zehra Koyun’u da eşinin kendisinden ayrılması ve makus hayat yaşaması nedeniyle suçladığı ve 22 sefer bıçaklayarak öldürdüğü açıklanmıştı. Sanığın akabinde kızını yanına alarak konuttan çıktığı iddianamede belirtilmişti. İddianamede Arif Türkan’ın sanık Ferhat’tan 24 dakika evvel konuttan çıktığı lakin çelişkili beyanlarına nazaran olay anında meskende bulunduğu ve cinayete yardım ettiği düşünüldüğü belirtilmişti. Ferhat Boduroğlu hakkında ‘canavarca hisle yahut eziyet çektirerek eşini taammüden öldürme’ ve ‘canavarca hisle yahut eziyet çektirerek taammüden öldürme’ cürümlerinden 2 kere ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası talep edilirken, sanık Arif Türkan hakkında 2 defa ‘canavarca hisle yahut eziyet çektirerek taammüden öldürmeye yardım etme’ hatasından 40 yıla kadar mahpus cezası istenmişti.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir