1. Anasayfa
  2. Gündem

5 günlük rapor yayımlandı! Meteoroloji’den peş peşe uyarılar

5 günlük rapor yayımlandı! Meteoroloji’den peş peşe uyarılar
0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran; hava sıcaklıklarının batı bölgelerde mevsim normalleri altında başka yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği kestirim ediliyor.

SARI KODLU SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Hakkari, Kastamonu, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Kırıkkale, Batman, Şırnak için sarı kodlu sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Ankara-Kırıkkale yolunda sel nedeniyle trafik durdu

Ankara-Kırıkkale karayolunda akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur ve dolu nedeniyle Lalahan mevkii ve Kayabi mevkiinde trafik durdu. Yolu açma çalışmaları devam ediyor.

Yüksekova’nın yüksek bölümleri beyaza büründü

Yüksekova ilçesinde geçtiğimiz hafta ortalarında tesirini gösteren soğuk hava ve akabinde gelen yağmur, yüksek kesitlerde yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı ile birlikte Esendere beldesindeki dağların yüksek kısımları beyaza büründü. İlçe genelinde hava sıcaklığı hissedilir derecede düşerken, Yüksekova’da yağışlar aralıklarla devam ediyor.

Niğde’de tesirli olan dolu tarım yerlerini vurdu

Şehirde öğlenden sonra başlayan sağanak sonrası dolu meydana gelirken hayat olumsuz etkiledi. Dolu nedeniyle Aktaş, Ovacık, Yeşilova Hüyük ve Karaatlı beldeleri beyaza büründü, tarım yerleri ziyan gördü. Ziraat Odası Niğde Vilayet Başkanlığı da toplumsal medya hesabından, “İlimizde tesirli olan sağanakla birlikte Aktaş, Ovacık, Yeşilova ve Hüyük bölgelerimizde dolu tesirli oldu. Bölge çiftçilerimize geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun” bildirisini paylaştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir