1. Anasayfa
  2. Magazin

Kenan İmirzalıoğlu: Bu omuzları orada geliştirdim!

Kenan İmirzalıoğlu: Bu omuzları orada geliştirdim!
0

Ekim 2019’dan itibaren fenomen müsabaka ‘Kim Milyoner Olmak İster’de sevenleriyle buluşan Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan’ın sunduğu ‘Empati’ programına konuk oldu.

“BABAM BANA UYGUN BİR WORKSHOP VERDİ”

“Babana çok düşkün olduğunu biliyorum. Babanla aranız nasıldı” sorusu yöneltilen 48 yaşındaki iki çocuk babası oyuncunun hayatına dair ayrıntılar ortaya çıktı. İmirzalıoğlu’nun babası, üniversiteyi kazanamayan oğlunu tarlada çalıştırarak, bir manada ömrün zorluklarını göstermişti. Ünlü isim, latifeyle karışık, “Bu omuzları orada geliştirdim. Babam bana düzgün bir workshop (atölye çalışması) verdi” dedi.

“HİÇBİR YERİ KAZANAMAZSAM BABAM BANA YENİ TRAKTÖR ALACAK”

‘Deli Yürek’ Ezel’ ve ‘Karadayı’ dizilerindeki rolleriyle hafızalarda yer eden Kenan İmirzalıoğlu, okul yıllarına dair şu tabirleri kullandı:

Babamla aram yeterlidir. İlkokulda en azından derslerim uygundu, babam okumaya çok kıymet verirdi. ‘Aman oğlum bu köyde kalmayacaksın değil mi? Okuyacaksın ve kendi hayatını kuracaksın. Buradaki toprağa güvenme sakın’ sıkıntısı. Hatta bu bahiste çok uygun bir workshop aldım, bu omuzları orada geliştirdim. Babam çiftçiliğin bütün ince kurallarını bana anlattı. Lisedeyken arkadaşlarım ‘ODTÜ’yü kazanırsam babam bana şu arabayı’ alacak, ‘İTÜ’yü kazanırsam babam bana motor alacak’ kaygısı. Ben de ‘Hiçbir yeri kazanamazsam babam bana yeni traktör alacak’ derdim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir