1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Alkışlarla karşılandı

Alkışlarla karşılandı
0

HÜSEYİN ALTUN – Oy kullandığı okulda alkışlarla karşılanan ve kendisine vatandaşlar tarafından çiçekler verilen oyuncu, “Ülkeme bu türlü bir mükafatla geldiğim için çok memnunum. İnsanlara da bu memnunluğu verebildiysem bunun daha üstü yok sanırım. Çok değerli bir ödül merasimi. Ben, ‘Ya kazanırsam’ diye bir kağıda konuşma hazırlamıştım. Heyecandan konuşamamazlık yapmak istemedim” dedi. 

‘Birkaç duyguyu yaşadım’

Ödüle hak kazandığı için çok şaşırdığını söz eden Dizdar, “Nuri Bilge Ceylan zati çok büyük bir direktör. O her vakit dünyada da çok değerli bir direktör. Çok kıymetli oyuncular vardı orada yarıştığım. O yüzden tek bir his değil, birkaç duyguyu yaşadığım için çok şaşırdım. Lakin sonra kendime geldim. Hepsi sineması çok beğendi. Nuri Bilge Ceylan’ı zati çok âlâ tanıyorlar. Çok uygun yorumlar aldım. Yoldan geldim, çok yorgunum, o yüzden odaklanamıyorum. Şu an oyumu kullanmaya gidiyorum. Artık çabucak süratlice oyumu kullanacağım” diye konuştu.

‘Şimdi Oscar düşünsün’

Oyuncuya, sanatçı arkadaşları da toplumsal medyadan tebrik bildirileri gönderdi. Oyuncu Gürhan Altundaşar, iki yıl evvel boşandığı Dizdar’ı Instagram’dan kutladı. Altundaşar, “Yazılacak o kadar çok söz var ki lakin buraya sığmaz. Âlâ ki tanımışım, yeterli ki yollarımız kesişmiş. Bu daha başlangıç. Afife Jale’yle başlamıştı sonra Altın Portakal ve Cannes Sinema Şenliği… Yaşasın ve artık Oscar düşünsün” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap