1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Toprağa gömülmüş 3 ceset bulundu

Toprağa gömülmüş 3 ceset bulundu
0

Ferit Varlıklı – İstanbul Silivri’de dün toprağa gömülmüş üç ceset bulundu. Cesetlerin kayıp olarak aranan Sevgi Demirci (38) ve iki çocuğuna ilişkin olduğunu kıymetlendiren polis, cesetleri kaybolan şahıslara ilişkin olup olmadığını belirlemek için isimli tıp kurumuma kaldırırken, 2 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara’da eşinden ayrıldıktan sonra geldiği İstanbul’da yaşamaya başlayan Sevgi Demirci ve oğlu Eren (20) ile kızı Rümeysa’dan (13) 25 Ocak 2021 tarihinden itibaren haber alamayan yakınları, kayıp müracaatında bulundu. İstanbul Asayiş Şube Kayıp Şahıslar Ofis takımlarının çalışmaları sürerken, Sevgi Demirci’nin yakınları özel bir televizyon kanalının yayınında yardım talebinde bulundu. Polis grupları, yaptıkları çalışmalarda kayıp bireylerin en son görüldüğü adres olarak belirledikleri Silivri’deki bir prefabrik meskenin yakınlarında hafriyat çalışması yaptı.

2 kuşkulu gözaltında

Silivri Değirmenköy mevkiinde yeşil alanda yapılan hafriyatta toprağa gömülü biçimde üç ceset bulundu. Çürümüş ve geriye yalnızca kemikleri kalan cesetlerin kayıp olarak aranan Sevgi Demirci, oğlu Eren Polat ve kızı Rümeysa Polat’a ilişkin olduğunu kıymetlendiren polis, olayla ilgili olarak Sevgi Demirci’nin eski eşinin akrabası Ünal Yurdakul ve kuzeni Ömer Yurdakul’u gözaltına aldı.

2 kayıp aranıyor

Yapılan araştırmada Sevgi Demirci’nin eski eşinin yeğeni Ünal Yurdakul ile birliktelik yaşadığını tespit eden polis, Demirci’nin en son Ünal Yurdakul’un Silivri’deki prefabrik konutunda bulunduğunu ve ondan sonra kendisinden haber alınamadığını belirledi. Yaşanan gelişmelerin akabinde polis takımları daima telefon değiştiren Yurdakul’u takibe aldı. Yapılan takip ve izleme çalışmalarında Sevgi Demirci ile münasebet yaşadıklarını itiraf eden Yurdakul, Demirci’nin son vakitte kendisini bırakıp Erdoğan isimli şahısla sevgili olduğunu katıldığı televizyon programında beyan ederken, yapılan kovuşturmada ortalarında Erdoğan isimli kişinin de bulunduğu 5 kişinin kayıp olduğu belirlendi. Zincirleme bir cinayetten şüphelenen polis yaptığı hafriyat çalışmasıyla bulduğu 3 cesedi isimli tıp morguna kaldırırken, kayıp başka 2 kişiyi arama çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap