1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika: Türkevi saldırganı yakalandı

Son dakika: Türkevi saldırganı yakalandı
0

New York’ta Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği ile New York Başkonsolosluğunun bulunduğu Türkevi’ne hücum düzenleyen zanlı her yerde aranıyordu. Zanlının, geçen sene çıkış yaptığı Türkiye’de “yaralama, tehdit ve uyuşturucu bulundurma” nedeniyle isimli sicil kaydı bulunan Giresun nüfusuna kayıtlı Recep Akbıyık olduğu tespit edilmişti.

GİRESUN’DAKİ KÖYLÜLERİ ŞAŞKIN

Recep Akbıyık’ın Giresun’daki köylüleri konuştu. Akbıyık’ın hemşehrileri, köylerinden bu türlü birisinin çıkmış olmasına şaşırdıklarını lisana getirdi. Köy sakinleri, olaydan duydukları şaşkınlığı ve reaksiyonlarını lisana getirdi.

Köy sakinleri, “ABD’deki Türkevi saldırısını haberlerde duymuştuk. Saldırganın Türk olduğunu ve hatta bizim köyden olduğunu öğrenince çok şaşırdık. Saldırganı her ne kadar tanımıyor olsak da akrabaları bu köyden, kendisinin nüfusu da bizim köye kayıtlıymış. Köyümüzden bu türlü birisinin çıkması şaşılacak bir durum. Zira bizim köy vatanını, milletini seven bir köy ve bugüne kadar bu köyden bu türlü bir mahcubiyetlik yaşatacak bir olay yahut birisi çıkmadı. Hiç bu türlü bir şey ummazdık. Değil Türkevi nereye olursa olsun yaşanan saldırıyı kınıyoruz. Fakat duyduğumuz kadarıyla bu çocuk ABD’ye daha evvel de gidip gelmiş. Bunu yapan lakin birtakım FETÖ irtibatları olan birileridir” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir