1. Anasayfa
  2. Gündem

Silivri’de 3 ceset bulunmasına ilişkin yeni gelişme

Silivri’de 3 ceset bulunmasına ilişkin yeni gelişme
0

Asayiş Şube Müdürlüğü, Kayıp Şahıslar Ofis Amirliğine başvuran 38 yaşındaki Sevgi Demirci’nin yakınları,  25 Ocak 2021 tarihinden bu yana Demirci’den ve iki çocuğundan haber alınamadığını söyleyerek yardım istemiş, akabinde geniş çaplı soruşturma başlatılmıştı. Yapılan soruşturmada Silivri, Değirmenköy mevkiinde yıkık bir mesken etrafında yapılan aramada Sevgi Demirci ve çocukları, 20 yaşındaki oğlu Eren Polat ve 13 yaşındaki kızı Rümeysa Polat’a ilişkin olduğu bedellendirilen kemik kesimleri bulunmuştu.  Kayıp Şahıslar Ofis Amirliği tarafından olayın faili olarak gözaltına alınan Ü.Y. ve Ö.Y.’den alınan bilgilerde 2017 ve 2018 yıllarından beri kayıp olan iki kişinin daha öldürüldüğü tespit edilmişti.

GÖZALTI SAYISI 7’YE YÜKSELDİ 

Kayıp Şahıslar Ofis Amirliği grupları  tarafından yapılan soruşturmada evvel suçlamaları kabul etmeyen  Ü.Y. ve Ö.Y. daha sonra cinayetleri itiraf ettikleri belirtildi. Şüphelilerin gösterdiği yerlerde polis tarafından hafriyat çalışmaları yapılmaya devam ediliyor. Fakat şu ana kadar öldürüldükleri ortaya çıkan Erdoğan Polat ve Mücahit Polat’ın cesetlerine ulaşılamadığı belirtildi. 

Polis soruşturmasında gözaltı sayısı ise 7’ye yükseldi. Gözaltına alınanlar ortasında Sevgi Demirci’nin kızının da olduğu öğrenildi. 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

İstanbul Silivri’de toprağa gömülü 3 ceset bulunması ile ilgili gözaltına alınan 7 kişi adliyeye sevk edildi.

 

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir