1. Ana Sayfa
  2. Gündem

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çok sert çıktı: Tokadı yediler hâlâ kendilerine gelemediler!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çok sert çıktı: Tokadı yediler hâlâ kendilerine gelemediler!
0

İBB Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Tokat’ta yoğun ilgiyle karşılandı.

İmamoğlu’nu taşıyan otobüs, konuşmanın yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’na, vatandaşların sevgi gösterileri nedeniyle zorlukla ulaştı. Aynı sahne, konuşma bittikten sonra da yaşandı. Gaziosmanpaşa Bulvarı boyunca İmamoğlu’nu taşıyan otobüsü takip eden vatandaşlar, İBB Başkanı’na çeşitli hediyeler verip, fotoğraf çektirdi.

İmamoğlu, yaptığı konuşmada, “Hatırlarsanız; İstanbul’da büyük bir demokrasi mücadelesi verdik. Önce seçimi kazandık. Hilelere başvurdular. Seçimi elimizden almaya kalktılar. Onları yuhalamayın, onlar zaten iyi bir demokrasi tokadı yediler, hala kendilerine gelemediler.

İstanbul’da seçimi elimizden almak için, bütün gayretleri gösterdiler. Yetinmediler; yüzlerce müfettiş yolladılar seçildikten sonra. Yetinmediler; uydurma bir dava açtılar. Yetinmediler; bu davada olmayan bir suç üzerinden, rekor bir ceza verdiler. Efendim neymiş? Bu seçimi kazanacaklar ve seçimden sonra Ekrem İmamoğlu’nu siyasi yasaklı hale getirecekler. Sayın Cumhurbaşkanı ne demişti? ‘İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır’ demişti. Yetinmedi, ne dedi? ‘İstanbul’u kaybeden, Türkiye’yi kaybeder’ demiştir.

Son zamanlarda ilk kez doğruyu gördü. Bu seçimi, ilk turda kazanacağız. İkinci tur yok. İlk turda kazanacağız. Biz, Millet İttifakı olarak, bugünün işini yarına bırakmayacağız. Biz, Millet İttifakı olarak, sandıklarda oy patlaması yapacağız.

İstanbul’da nasıl hep birlikte sandığa koştuk, İstanbul’da nasıl hep birlikte sandığa sahip çıktık; Türkiye’de de aynısını yapacağız. Ve milletçe kazanacağız. 86 milyon insanımız kazanacak. Bunların kazanma dönemi bitti. Kazananlar kulübü değişti. Bir avuç insanın kazanan kulübü vardı, Şimdi 86 milyon insanımızın kazanma zamanı geldi”ifadelerini kullandı.

“ALLAH AŞKINA BENİ DAVET ET”

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisinin 4 yıllık görev süresinde yaptıklarıyla ilgili sözlerini yanıtladı. İmamoğlu şöyle konuştu:

“Herkesin elini sıkmaya geliyoruz. Herkesle konuşacağız. ‘Benden değilsen yoksun asla’ demeyeceğiz. Derdin ne diyeceğiz? İstanbul’da, ’16 milyon insanın belediye başkanı olacağız’ dedim. 16 milyon insanın belediye başkanı nasıl olunur? 39 ilçesi var. Her ilçesi gezilir, her ilçeye eşit hizmet verilir. Her ilçeye gittiğinde, o ilçenin belediye başkanına saygı gösterilir ve o insanın eli sıkılır, masada konuşulur, dertleşilir. Bunu yaparsan, 16 milyon insanın belediye başkanı olursun.

Şimdi memleketimizi yöneten akıl, memleketimizi yöneten şahıslar, memleketimizi yöneten Sayın Cumhurbaşkanı, İstanbul’a gelip, İstanbul Belediye Başkanı’na laf atmaz. Gerek yok. Bu ülkenin, milletin oyuyla seçilmiş bir kişi, Cumhurbaşkanı olduktan sonra, 86 milyon insanın Cumhurbaşkanı olmalı. Her şehre gittiğinde hal, hatır sormalı, çözüm aramalı. Efendim neymiş; bana ‘Çivi bile çakmamış’ diyor. Bak, bak, bak. Ben de diyorum ki; ‘Allah aşkına bir gün beni davet et, anlatayım.’ Sorun yok, anlatırım. Fakat 1 gün yetmez hizmetlerimi anlatmaya, 1 gün.”

Yazar Hakkında

Yorum Yap