1. Anasayfa
  2. Gündem

TIME Dergisi Haluk Levent’i ‘En Etkili 100 İsim’ arasında koydu

Deprem bölgesinde AHBAP Derneği ve gönüllüleri ile canla başla çalışan Haluk Levent, Türkiye'de bazı kesimler tarafından linç edilmeye kalkılsa da dünyanın en prestijli dergisi TIME tarafından Dünyanın En Etkili 100 İsmi arasında gösterildi.

TIME Dergisi Haluk Levent’i ‘En Etkili 100 İsim’ arasında koydu
0

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve 11 ilde korkunç bir yıkıma neden olan 6 Şubat depremleri sonrası depremzedelere kol kanat geren, kurduğu AHBAP Derneği ve gönüllüleri ile canla başla çalışan Haluk Levent, Türkiye’de bazı kesimler tarafından linç edilmeye kalkılsa da dünyanın en prestijli dergisi TIME tarafından Dünyanın En Etkili 100 İsmi arasında gösterildi.

TIME’ın listesi “İkonlar, Titanlar, Sanatçılar, Liderler ve Yenilikçiler” başlıkları altında oluşturuluyor. Haluk Levent, depremin ilk günlerinde kurucusu olduğu AHBAP Derneği ile deprem bölgesine giderek çalışmalara başladı. Ünlü sanatçı Levent, depremden olumsuz etkilenen yurttaşların barınabileceği çadır kentler kurdu. Levent, düzenlediği yardım kampanyalarıyla birlikte farklı kentlerde çalışmalar yürüterek binlerce depremzedenin ihtiyaçlarını giderdi.

1150 ÜCRETSİZ EV YAPIYOR

Öte yandan Levent geçtiğimiz günlerde Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’e yapacakları ev projelerinin detaylarını paylaştı. İlk etapta 1150 adet ev inşa edileceğini açıklayan Levent, evlerin altı ayda teslim edileceğini duyurdu. Konuya ilişkin açıklama yapan Levent, “Bağışlar geldiğinden bu yana deprem bölgesi için 1 milyar TL’nin üstünde kullanım yaptık. Kalan paranın çok büyük bir bölümünü ise deprem konutları için harcamaya karar verdik. Depreme tam dayanıklı çelik konstrüksiyon evler. 2 katlı olacak şekilde. 83 metrekare. Ailede engelli çocuğu olan ve evi yıkılan vatandaşlarımıza ev yapıp ücretsiz vereceğiz. İlk etapta 1150 ev. Adıyaman, Hatay, Maraş, Malatya ve Antep’te 2+1 çelik konstrüksiyon ev inşaatlarına başlıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir