1. Anasayfa
  2. Gündem

Gözler Ankara’da! Önce yemin sonra yeni kabine

Gözler Ankara’da! Önce yemin sonra yeni kabine
0

ASLIHAN ALTAY KARATAŞ Ankara – Erdoğan, saat 15.00’te Meclis’e gelecek ve ismine düzenlenen tutanak ile Cumhurbaşkanlığı mazbatası Genel Heyet salonunda TBMM Süreksiz Lideri Devlet Bahçeli tarafından kendisine takdim edilecek. Erdoğan Genel Kurul’da and içtikten sonra saat 16.00’da Anıtkabir’i ziyaret edecek, mozoleye çelenk koyup Anıtkabir Gurur Defteri’ni imzalayacak.

101 PARE TOP ATIŞI

Erdoğan, daha sonra 2018 yılında olduğu üzere atlı birlikler eşliğinde vazifeye başlama merasimi için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne geçecek. Erdoğan’ın süvari birliğiyle Külliye’ye girişi sırasında 101 pare top atışı yapılacak. Ayrıyeten Hava, Kara ve Deniz Kuvvetleri komutanlıklarına bağlı ordu karargahlarında da 101’er pare top atışı gerçekleştirilecek.

LİDERLER ANKARA’DA

Saat 17.00’deki misyona başlama merasimine, ortalarında Azerbaycan Devlet Lideri İlham Aliyev, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Katar Başbakanı Pir Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın da ortalarında bulunduğu 20 ülkenin devlet ve hükümet lideri ile Uzakdoğu ve Afrika ülkelerinden bakan seviyesinde temsilciler katılacak. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in de katılacağı merasimde, Rusya’yı parlamentosunun alt kanadı Duma’nın Lideri Vyaçeslav Volodin’in temsil etmesi bekleniyor. Venezuela Devlet Lideri Nicolas Maduro ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban da merasimde olması beklenen başkanlar ortasında yer alıyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı konukları onuruna saat 19.00’da Çankaya Köşkü’nde akşam yemeği verecek.

KABİNE 22.00’DE AÇIKLANACAK 

Külliye’deki geniş iştirakli merasimin akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan Çankaya Köşkü’ne gidecek ve saat 22.00 sularında tüm Türkiye’nin merakla beklediği yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni açıklayacak.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir