1. Anasayfa
  2. Magazin

Tolgahan Sayışman’dan anlamlı hareket! ‘Moral hastalıkların en iyi ilacıdır’

Tolgahan Sayışman’dan anlamlı hareket! ‘Moral hastalıkların en iyi ilacıdır’
0

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar sonrasında pek çok ünlü isim, afet bölgesine yardım için harekete geçmişti. Bu isimler ortasında yer alan Tolgahan Sayışman da bir dernek aracılığıyla depremzede çocuklar için Hatay’a gitmişti.

“HER TÜRLÜ YARDIM İÇİN MİNNETTARIZ”

Konuyla ilgili toplumsal medya hesabından açıklamada bulunan Tolgahan Sayışman, şu sözleri kullanmıştı:

Depremzedelerimize ulaştırmak için derneğimize yapmış olduğunuz her türlü yardım için minnettarız. Sarsıntının birinci anından itibaren insani yardımlarımızın yanı sıra bu hafta sonu da Kahramanmaraş ve Hatay giden Ar-Ge takımımızla birlikte yaşananları takip etmeye devam ediyoruz. Gerçek manada muhtaçlık listemizi hazırlayıp, halkımızın yanında olmaya yola çıkacağız.

SOLUĞU KAHRAMANMARAŞ’TA ALDI

Tolgahan Sayışman, setlerin bayram tatiline girmesiyle birlikte soluğu zelzeleden en çok etkilenen vilayetlerin başında gelen Hatay’da almıştı. Oyuncu, onursal lideri olduğu Mutluluğun Adresi’ ile birlikte gittiği kentte çadır kentleri ziyaret edip, daha evvelce belirlenen gereksinimleri depremzedelere ulaştırmıştı.

“DEPREMZEDELERİMİZİN BİRİNCİ BAYRAMI”

Miniklere oyuncak da dağıtan Sayışman, “Bu depremzedelerimizin birinci bayramı… Bu değerli günde onlarla olmak istedim. Buraların geceleri hayalet kentler olduğunu kimsenin unutmaması ve insanların acılarının hâlâ geçmediğini herkesin bilmesi lazım. Kalbim de, aklım da daima burada olacak” demişti.

ÖRNEK DAVRANIŞ

Depremlerin akabinde yaptığı yardımlarla dikkat çeken Tolgahan Sayışman, örnek bir davranışa daha imza attı. 41 yaşındaki ünlü isim, hematoloji ve onkoloji kısımlarında tedavi gören 20 çocukla bir ortaya gelerek onlarla vakit geçirdi.

ÇOCUKLARLA BİRLİKTE EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRDİ

Sayışman, sabahın erken saatlerinde aileleriyle birlikte çocukları ağırlayarak akıllardan silinmeyecek cümbüş dolu vakitler yaşattı. Ünlü oyuncu, çocuklarla birlikte birinci olarak ‘Alice İn Multiverse’ müzesini gezdi. Akabinde, daima birlikte oyun alanında keyif dolu vakit geçirdiler.

”YÜZLERİNİN GÜLDÜĞÜNÜ GÖRMEK BENİ KEYİFLİ EDİYOR”

Bu manalı aktiflik sonrası kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Tolgahan Sayışman, hastalıkların en uygun ilacının moral olduğunu belirterek şu sözlere yer verdi:

Bu evlatlarımız uzun müddettir ağır tedavi görüyor. Benim için hastalıkların en düzgün ilacı moraldir. Onlara moral olmaya çalıştım. Yüzlerinin güldüğünü görmek beni daha da keyifli ediyor. Buradan çocuklarımızın tedavi sürecinde canla başla çaba veren hocalarımıza ve Watergarden İstanbul ailesine gösterdiği ilgiden ötürü çok teşekkür ediyorum. Çocuklar ne vakit isterlerse Tolgahan ağabeyleri onların her daim yanında olacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir