1. Anasayfa
  2. Gündem

Fuat Oktay: Millet ittifakı’nın maskenin düşmesini gördük

Fuat Oktay: Millet ittifakı’nın maskenin düşmesini gördük
0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Başşehir Millet Bahçesi’nde AK Parti Ankara Gençlik Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Gençlik Buluşması’na katıldı. Burada gençlere hitap eden Oktay, AK Parti hükümetlerinin geçen yıllarda bir altyapı hazırladığını ve ‘Türkiye Yüzyılı’nın da bu altyapı üzerine kurulacağını tabir ederek, “Sanmayın ki bu altyapı yalnızca yollar, köprüler, havayolları, karayollarıdır. Sanmayın ki bu altyapı güçte yahut savunma endüstrisinde kurduğumuz altyapıdır. Asıl altyapı özgüveni olan bir gençlik ve milletin ortaya çıkmış olmasıdır. En pahalı varlığımız ve son 20 yılda inşa ettiğimiz en güçlü altyapı budur. Yüzde 20’lerden yüzde 80’lere çıkardığımız bir savunma endüstrimiz varsa bunu yapan aslında özgüven” dedi.

‘AK PARTİ TAKIMLARINDA DEĞİŞİMİN TA KENDİSİNİ GÖRÜRSÜNÜZ’

AK Parti’nin değişim vaatlerinin kelamda olmadığını, bu manada geçmişteki çalışmaların da buna örnek teşkil ettiğini söyleyen Oktay, “AK Parti takımlarında değişimin ta kendisini görürsünüz. Seçilme yaşının 25’e, daha sonra da 18’e çekilmesi olayı AK Parti’de yalnızca kelamdan ibaret değildir” değerlendirmesinde bulundu.

Oktay’ın konuşmasının akabinde, programa gelen gençler kendisine sorular sordu. Bir gencin seçimlerden sonra Millet İttifakı’nın dağılabilme ihtimalinin olup olmayacağına yönelik sorusuna Oktay, “Dağılmadılar mı zati? Millet İttifakı mı kaldı, bitti diye biliyoruz biz. Şayet siz milletinizle samimi olmuyorsanız, algı boyutunda giderseniz bu samimiyetsizlik açık biçimde görünür” formunda karşılık verdi.

Seçimlerde kimi anketlerin Millet İttifakı’nı yanılttığını söyleyen Oktay, “Sahaya değil de algı için yaptırdığın anket sonuçlarına güvenirsen bu olur. Biz, sahanın bu türlü olduğunu esasen biliyorduk. Recep Tayyip Erdoğan gerçeklik üzerine sarfiyat. Öbürleri hayal satmayla meşguldüler ve sattıkları hayallere bir müddet sonra kendileri de inanmaya başladılar. Biz, trendin son 1 ayda üst gerçek gittiğini her fırsatta lisana getirdik. Hatta biz, 1’inci tıpta bitireceğimiz tarafında çok önemli motive idik. Yayınladıkları anketlerin gerçek olabileceğine dair en ufak bir niyetleri varsa bu seçime hiç katılmamaları gerekiyordu. Anketlerini yönetemeyenlerin Türkiye’yi yönetmesi mümkün değil” dedi.

‘KENDİ GENCİNE GÜVENMEYİP İTHAL DANIŞMAN TOPLAMAYA BAŞLADIĞIN VAKİT LAKİN BU KADAR OLUR’

Oktay, Millet İttifakı’nın her fırsatta liyakatten bahsettiğini belirterek, “Bunlar o kadar liyakatsiz ki, kendi seçim sadıkları ile genel merkezleri ortasındaki bilgi akışını bile sağlayamayacak kadar liyakatleri yok. Biz e-Devlet’i geliştirdik. Devletle olan bütün işlerinizi kamu kurumunun kapısına gitmeden meskeninizde yahut iş yerinizde hallediyorsunuz. Türkiye’nin siber güvenliği, coğrafik bilgi sistemleri burada. Kendi seçim sandığındaki bilişim sistemini bile yönetemeyen bu liyakatsiz gruba ‘Dijital Türkiye’yi versek nasıl yöneteceklerdi? e-Devlet’i yetiştiren grup kendi bilişimcilerimiz. Kendi gencine güvenmeyip ithal danışman toplamaya başladığın vakit fakat bu kadar olur” diye konuştu.

‘MİLLET İTTİFAKI’NIN DA MASKENİN DÜŞMESİNİ GÖRDÜK’

Depremde hayatını kaybedenlere bir kere daha rahmet dileyen Oktay, sarsıntının akabinde birinci andan itibaren samimi olarak çalıştıklarını tabir etti. Gelinen noktada da zelzelenin yaralarının sarılması ismine çalışmaların devam ettiğini lisana getiren Oktay, “Kalıcı konutlar artık teslim edilmeye başlandı. Kısmet olursa yıl sonuna kadar da yıkılan, hatta orta hasar gören binalara kadar tümünü teslim ediyor olacağız. Milletimiz de bu samimiyeti gördü. Sonuçta 15 Mayıs sabahı ne oldu? ‘Bana oy vermeyen depremzedeye yaptığım yardım haram olsun’ diyecek kadar düzey bırakmayan bir muhalif anlayış gördük” dedi.

Oktay’a sorulan soruların akabinde, salonda bulunan ve 28 Mayıs’ta birinci kere oy kullanacak gençler için pasta kesildi. Oktay, birinci kez oy kullanacak geçleri tebrik ederek onlara ikram verdi. Akabinde Oktay ve gençler, Türkiye’nin yerli arabası Togg ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir