1. Anasayfa
  2. Gündem

Esnafı 12’nci kattan atmıştı! İkinci kez yargılandığı davada karar çıktı

Esnafı 12’nci kattan atmıştı! İkinci kez yargılandığı davada karar çıktı
0

Şişli’de bir ticaret merkezinde 22 Şubat günü 21 yaşındaki Çağdaş Boyalı ile 62 yaşındaki İlyas Demirci tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesinin akabinde Çağdaş Boyalı, Demirci’yi 12. kattan aşağı attı. İlyas Demirci baht yapıtı bir alt kata düştü. Fakat bedeninde çok sayıda kırık olan Demirci, ağır tedavilerin akabinde tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Olayın akabinde Çağdaş Boyalı hakkında, “kasten yaralama” cürmünden 4 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle dava açılmış ve yapılan yargılama sonrası 1 yıl 5 ay mahpus cezasına çarptırılmıştı. Lakin karar İlyas Demirci’nin avukatı tarafından yapılan itiraz sonrası karar bozuldu. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrar görülen davanın bugün yapılan duruşmasında tutuksuz sanık Çağdaş Boyalı ve müşteki İlyas Demirci avukatlarıyla birlikte katıldı. Duruşmada birinci olarak İsimli Tıp Kurumu’ndan gelen rapor okundu.

KIRIKLAR HAYATİ İŞLEVİ AĞIR DERECEDE ETKİLEDİ

Raporda İlyas Demirci’nin hayati tehlike geçirmediği lakin kolay tıbbi müdahale ile giderilemeyecek halde yaralandığı belirtildi. Demirci’nin bedeninde çok sayıda kırık olduğu da belirtilen raporda, kırıkların hayati işlevleri ağır derecede etkileyecek nitelikte olduğu ve organlardan birinin fonksiyonunun daima zayıflaması niteliğinde olduğu anlatıldı.

“KENDİSİNİ KORUMAK İSTEDİ”

Okunan raporun akabinde son kelamı sorulan sanık evvelki savunmalarını tekrar ettiğini söyleyerek beraatini talep etti. Sanığın avukatı ise müvekkilinin kendisini korumak için hareket ettiğini söyleyerek bunların kamera imajları ile sabit olduğunu söyledi. Müşteki İlyas Demirci ise sanığın en ağır biçimde cezalandırılmasını istedi.

2 YIL MAHPUS CEZASI

Alınan son kelamların akabinde kararını açıklayan mahkeme heyeti sanık Çağdaş Boyalı’yı, “haksız tahrik altında taammüden yaralama” cürmünden 2 yıl mahpus cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıyeten kararın açıklanmasının geri bırakılmasına da karar verdi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir