1. Anasayfa
  2. Gündem

Davutoğlu’ndan üç partiye grup kurma çağrısı! ‘CHP’ sözleri dikkat çekti

Davutoğlu’ndan üç partiye grup kurma çağrısı! ‘CHP’ sözleri dikkat çekti
0

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu katıldığı bir televizyon programında 6’lı Masa’yı kurmadan DEVA ve Saadet Partisi’ne, AK Parti’yi oy vermiş kitlelerin bir anda CHP’ye oy vermelerinin mümkün değil dediğini fakat bunu anlatamadığını söyledi. Davutoğlu’nun ‘Keşke kabul etselerdi’ kelamları dikkat çekti.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, 14 Mayıs seçimlerinin akabinde katıldığı televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ahmet Davutoğlu, “2021 Ağustosu’nda DEVA, Saadet ve Gelecek Partisi’nin ittifak oluşturması gerektiğini söylemiştim, onu yapmış olsaydık bugün daha yeterli sonuç alırdık. Hem CHP’deki kimi ögeler ‘bize ne kadar katkı sunduğunuz’ diye soramazdı. CHP kendi oyunu alırdı. Biz Millet İttifakı içerisinde CHP’ye oy vermekten kaçınan seçmenler bize rahatça yönelebilirdi. Artık geriye dönebilsek, muhataplarımız bunun uygun olması gerekiyor diye düşünüyordur.” halinde konuştu.

3 PARTİYE YENİ ÇAĞRI

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, katıldığı öteki bir yayında ise Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti’ye TBMM’de küme kurma davetinde bulundu.

“MECLİS’TE KÜME KURMAK ZARURETTİR”

Millet İttifakı’nın AK Parti’den oy çekemediğini fakat bu üç parti birlik olsaydı AK Parti’den oy alabileceklerini söyleyen Davutoğlu, “Bu sıkıntıyı 2 sene evvel gördüm. Altılı Masa kurulmadan evvel arkadaşlara söyledim. ‘AK Parti’ye oy vermeye alışmış kitlenin CHP’ye oy vermesi mümkün değil’ dedim lakin anlatamadım. Çok ısrar ettim. Fırtınanın geldiğini görürsünüz ancak gücünüz fırtınayı engellemeye yetmez. Bu üç partiye sesleniyorum, Meclis’te birlikte bir küme kurmak zarurettir” tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir