1. Anasayfa
  2. Gündem

Canlı yayında şoke eden cinayet itirafı: Silivri’ye gömdüm. Arada bir suluyorum

Canlı yayında şoke eden cinayet itirafı: Silivri’ye gömdüm. Arada bir suluyorum
0

Üç çocuk annesi, 38 yaşındaki Sevgi Demirci, çocukları Eren Polat (20) ve Rümeysa Polat (13) ile 25 Ocak 2021 tarihinde, İstanbul’da sırra kadem bastı. Kaybolmadan evvelki son hafta sonunu, alakası olduğu tez edilen eski eşinin yeğeni Ü.Y.’ye ilişkin İstanbul Silivri’de müstakil bir konutta geçiren Sevgi Demirci ve çocuklarından, o tarihten sonra hiçbir haber alınamadı.

Ailesinin Müge Anlı’ya başvurmasıyla birlikte Sevgi Demirci ve çocuklarının kaybında, olaylar zinciri süratle açığa çıktı. Anlı, 3 kayıp ararken 2 kişinin daha kayıp olduğu bilgisine ulaştı. Kayıp olarak aranan Sevgi Demirci’nin alaka yaşadığı argüman edilen eşinin amcasının oğlu E.P.’nin, 2018 yılında, İstanbul’da; eski eşi M.P.’nin ise 2018-2019 yılları ortasında İstanbul’da kaybolduğunu, bu iki kuzenin kaybında da kuşkulu Ü.Y.’nin parmağı olduğunu ortaya çıktı.
Canlı yayında kafatası bulundu.

Gelişmeler üzerine kayıp Sevgi Demirci ve çocuklarının, Silivri’de kayboldukları, Ü.Y.’ye ilişkin son adresi tespit etti. Akabinde ulaştığı itirafçı kuzen Ö.Y.’yi canlı yayına aldı. Müge Anlı’nın canlı yayını sürerken İstanbul Emniyeti, Asayiş Şube Müdürlüğüne Bağlı Kayıp Şahıslar Ofis Amirliği grupları de Anlı’nın tespit ettiği adreste arama çalışması başlattı. Canlı yayında belirlenen bölgede hafriyat çalışması yapan gruplar, birinci olarak kafatasına ulaştı.
Araştırmacı gazeteci Müge Anlı, cenazeye ulaşıldığı bilgisini paylaşırken itirafçı kuzen Ö.Y. de kan donduran tezlerde bulundu. Ö.Y., “Hafta sonunu, kuzenim Ü.Y.’nin Silivri’deki meskeninde, Ü.Y., ben, kayıp Sevgi Demirci ve iki çocuğuyla birlikte geçirdik. Oradan birlikte döndük. Geride otomobile sığmadığımız için yalnızca E. kalmıştı. Onu da Ü.Y. alıp getirecekti. Fakat o günden sonra hiçbirinden haber alamadım. Onlar kaybolduktan bir müddet sonra kuzenim Ü.Y. ile ortamızda para yüzünden bir tartışma çıktı. Bana, ‘Seni de onlar üzere gömerim’ dedi. Sonraki sabah kalktığımızda ise bana, ‘Gece sana ne anlattım?’ diye sordu. Ben de hiçbir şey anlatmadığını söyledim. Bana ‘Bunu bir yerde duyarsam seni bitiririm’ dedi. Korktum kaçtım. Şu an hafriyat yapılan, cenaze çıkarılan yeri kayıp E., yasaklı husus ekmek için kazmıştı” diye konuştu.

Öte yandan kayıp Sevgi Demirci’nin kızı Zeynep Polat ise canlı yayında, Ü.Y.’nin 2018 yılında kaybolan E.P.’nin kaybından da sorumlu olduğunu hatta aile içinde, “E.P.’yi öldürdüm. Silivri’ye gömdüm. Ortada bir suluyorum” dediğini anlattı.

1/15

2/15

3/15

4/15

5/15

6/15

7/15

8/15

9/15

10/15

11/15

12/15

13/15

14/15

15/15

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir