1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Adana’da fıkra gibi olay! ‘Tapulu arazim’ diyerek sokağa kalıp döşetti

Adana’da fıkra gibi olay! ‘Tapulu arazim’ diyerek sokağa kalıp döşetti
0

Olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesi 10081 sokakta meydana geldi. Argümana nazaran, öteki mahallede yaşayan Orhan K., yaklaşık 1 hafta evvel, “Burası benim tapulu arazim. Ben yeni fark ettim. Depo yapacağım” diyerek bölgenin en geniş sokağını depo yapmak için kapatmaya başladı. Depo inşaatını başlatan şahıs, yere inşaat demiri döşettirip, kalıp attırdı. Lakin mahalleli duruma reaksiyon gösterip olayı Seyhan Belediyesi’ne bildirdi. Belediye takımlarıysa olay yerine gelerek Orhan K. ile görüşüp ikna etmeye çalıştı fakat başarılı olamadı.

MAHALLELİNİN ISRARI İNŞAATI DURDURDU

Mahalle sakinlerinin ve Kavaklı Mahallesi Muhtarı Ercan Gezer’in artan şikayeti üzerine Orhan K., inşaatı bir müddetliğine durdurdu lakin yere döşenen demir ve kalıplar nedeniyle sokak, araç geçişine kapatıldı. Okula, pazara, muhtarlık binasına ve markete çıkan sokakta oturan vatandaşlar, artık mahpus hayatı yaşadıklarını, bir yere gitmek için diğer sokaklardan dolandıklarını söyledi. Seyhan Belediyesi’ne bağlı takımlarsa Orhan K.’nin tapusundaki hak ettiği yer için inceleme başlattıklarını duyurdu.

“BİZİM YOLUMUZ AÇILSIN”

İhlas Haber Ajansı’na konuşan vatandaşlardan Mehmet Gündüz, “Burası bizim mahallemizin en geniş sokağı. Buradan ambulans geçiyor, beşerler gelip gidiyor lakin şu anda hiçbiri olmuyor. Bizler burada mağdur olduk. Gereğinin yapılmasını istiyoruz. Adam geliyor ‘burası benim tapulu arazim’ diyerek yolu kapatıyor. Hiç bu türlü bir şey olur mu? Bir an evvel bizim yolumuz açılsın” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Ferit Maharetli ise, “Biz bir an evvel yolumuz açılsın istiyoruz. Çok mağdur olduk. Öbür birisi de çıktı ‘100074 sokak da benim’ diyor ve o da orayı kapatmak istiyor. Her taraf bu türlü kapatılırsa biz buradan nasıl çıkacağız. Bir an evvel gereğinin yapılmasını istiyoruz” sözlerini kullandı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap