1. Anasayfa
  2. Gündem

Adana’dan konuşarak gelen papağan Eskişehir’de ‘karga’ oldu

Adana’dan konuşarak gelen papağan Eskişehir’de ‘karga’ oldu
0

Eskişehir’de yaşayan Ruşen Ali Can, Adana’dan bir papağan aldı. Tepebaşı ilçesi Hacı Ali Beyefendi Mahallesi Ismetinönü-1 Bulvarı’nda bulunan beyaz eşya mağazasına konuşmasıyla maskot olmasını istediği papağanı kafesiyle birlikte mağazasının önüne konumlandıran Can, enteresan bir olayla karşılaştı. Sıkı bir Kurtlar Vadisi izleyicisi olan ve dizideki Pala karakterinin lakabını papağına isim olarak veren işletme sahibi, hayvanının konuşma yetisini kaybettiğini fark etti. Adana’dan Eskişehir’e geldiğinde takılmadan Türkçe konuşan Pala isimli şirin papağan, Porsuk Çayı kenarında ağır bir biçimde bulunan kargaları taklit etmeye başladı. Pala’nın konuşmayı unuttuğunu gören sahibi olaya epey şaşırdı. Müşterilere ‘hoş geldiniz’ demesini beklenirken karga üzere bağıran papağan, etrafın ağır ilgisini çekiyor. Pala’nın bu durumuna müsamahayla karşılayan Can, şimdilerde kuşuna tekrar konuşmayı öğretmek için kolları sıvadı.

“HERKESE KARGA ÜZERE DAVRANIYOR”

Pala isimli verdiği papağanını sahibi olduğu beyaz eşya dükkanına maskot olması için getirdiğini belirten Ruşen Ali Can, süreci şöyle anlattı:

“Adana’ya gidip alıp geldik papağanımızı. Beyaz eşya mağazamız var, işletmemizin önünde dursun, hani maskotumuz olsun istedik. Daha sonra etraftan, insanlardan ağır ilgi görmeye başladı. Bu bulunduğumuz bölgede çok ağır bir halde kargalar bulunuyor. Birinci geldiğinde konuşabilme özelliği vardı lakin kargaların sesini duya duya artık konuşmayı unutup karga sesi çıkarmaya başladı. Buradan gelip geçen herkese karga üzere davranıyor.”

“ESKİŞEHİR’E GELDİ KARGA OLDU NEDENSE”

Çevreden gelen reaksiyonlara değinen Pala’nın sahibi Ruşen Ali Can, karga sesiyle birlikte etraftakilerin irkildiğine değindi. Papağanına unuttuğu Türkçeyi öğretmek için kolları sıvayan Can, “Kuşumu birinci görenler konuşup konuşmadığını soruyor, daha sonra yanına yaklaştığında karga sesini duyduklarında şok oluyorlar. Adana’dan geldiğinde çok hoş konuşabiliyordu ancak Eskişehir’e geldi karga oldu nedense. Müşterileri karşılasın istiyorduk lakin olmadı. Yapacak bir şey yok, artık onu bu halde kabul ediyoruz lakin biraz daha konuşmayı öğreteceğiz” dedi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir