1. Anasayfa
  2. Gündem

İYİ Parti lideri Akşener’den vekillerine sert uyarı

İYİ Parti lideri Akşener’den vekillerine sert uyarı
0

Seçimden tam bir hafta sonra başladığı ikinci tıp çalışmalarında sert iletiler verdi Akşener. ÂLÂ Parti önderi Akşener, “Seçilmiş arkadaşlarıma talimatımdır. Milletvekili seçildiniz, seçmeninizi unutursanız yanımdan defolun gidin.” diye seslendi.

İYİ Parti önderi, Bakırköy’deki seçim uyum merkezini ziyaretinde partililere seslendi:

“Seçmen hangi görüşte olursa olsun karşısında selam duracaksınız. Yalnızca 2 buçuk milyon seçmene ulaşmamız gerekiyor. Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı seçtirmek mümkün”

İYİ PARTİ’Lİ MUHALİFLER TOPLANDI

Akşener parti örgütlerine bu çağrıyı yaparken, parti içi muhalefet ise harekete geçti. “Ortak Akıl Platformu” birinci toplantısını Ankara’da bir otelde yaptı. Partinin A ekibinden isimlerin de katıldığı toplantının daveti toplumsal medyada paylaşıldı. Toplantının gündemi “partinin seçim stratejisi, liderlik yetkinliği, stratejik hatalar” olarak sıralandı.

“BÜYÜK UMUTLARA MAALESEF YANIT VEREMEDİK”

“İYİ Parti, 2018 seçimlerine kıyasla beklenen ivmeyi maalesef yakalayamamıştır” eleştirisi vardı açıklamada. “Halkımızın bizim için beslediği büyük umutlara maalesef karşılık veremedik. UYGUN Parti’nin oligarşik bir yapıya dönüşmesi, hepimizde derin teessürler uyandırmaktadır” denildi.

“SEÇİM SONRASI ÇALIŞTAY YAPACAĞIZ”

Toplantı sonrası ise Ortak Akıl Platformu’ndan “Kılıçdaroğlu’na nasıl katkı sağlayabiliriz diye istişarede bulunduk. Seçimden sonra daha kapsamlı bir çalıştay yapma konusunda fikir birliğine vardık” açıklaması geldi.

HAZİRAN’DA KURULTAYIN TOPLAMASI BEKLENİYOR

28 Mayıs’taki seçim sonuçlarına nazaran haziranda kurultayın toplanması bekleniyor.

“KILIÇDAROĞLU İKİNCİ CİNSTE KAZANAMAZ”

İYİ Parti idaresine bayrak açan isimlerden biri de Yavuz Ağıralioğlu’ydu. Seçim öncesi sert tenkitlerle YETERLİ Parti’den istifa eden Ağıralioğlu, CNN TÜRK’te konuştu. “Milletin vicdanındaki tereddütleri giderecek bir haysiyetli çıkış asla yapılamadı. 9 sefer yenilmiş bir adamın maçına 10. defa kimse gitmez. Cumhur İttifakı’nın açık orta alacağına inanıyorum. Tayyip Bey’in alacağını düşünüyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir