1. Anasayfa
  2. Magazin

Ünlü oyuncu nafaka mücadelesinde zafer kazandı!

Ünlü oyuncu nafaka mücadelesinde zafer kazandı!
0

‘Monster’s Ball’ (Kesişen Yollar) isimli sinemada En Uygun Bayan Oyuncu kısmında Oscar kazanan ABD’li oyuncu Halle Berry, Nahla Ariela Aubry (15) ismini verdiği çocuğunun babası olan eski sevgilisi Gabriel Aubry ile velayet ve nafaka sbebebiyle uzun müddettir mahkemede karşı karşıya geliyordu.

56 yaşındaki aktris, birinci sefer 2014 yılında Los Angeles Yüksek Mahkemesi’ne çıktığında; Aubry’ye aylık 16 bin dolar nafaka ödemesine karar verilmişti.

Ünlü isim, 2021 yılında bu sayısı ayda 8 bin dolara indirmeyi başarmış; fakat bununla birlikte yıllık 1.95 milyon doları aşan gelirinin yüzde 4.3’ünü de eski sevgilisine ödemeye zorlanmıştı.

MAHKEMEDEN ZAFERLE ÇIKTI

DailyMail.com’un edindiği mahkeme evraklarına nazaran; sinema başına yaklaşık 10 milyon dolar kazandığı bildirilen Berry, ödemeye zorlandığı ölçüsü 4.5 milyon dolarla sınırlamayı başardı.

Bu da Halle’nin aylık ödemelere ek olarak her yıl eski partnerine ödeyeceği en fazla ölçünün yılda yaklaşık 110 bin dolar olacağı manasına geliyor.

NE OLMUŞTU?

1993–1997 yılları ortasında David Justice ile evli kalan Halle Berry, 2001’de Eric Benet ile nikah masasına oturmuştu. Ünlü isim, 2005’te Bennet’ten boşanmasının akabinde model Gabriel Aubry ile aşk yaşamaya başlamıştı.

5 yıllık bağlantının akabinde yollarını ayırlan ikiliden Aubry, “Halle tanıdığım en özel ve hoş insanlardan biri ve sonsuza kadar da o denli kalacak. Birbirimize karşı yalnızca sevgi ve hürmet duymaya devam edeceğiz” demişti.

Ancak Berry’nin 2013’te evlendiği Olivier Martinez ile birlikte kızı Nahla’yı da alarak Fransa’ya taşınmaya çalışması; eski sevgililerin ortasını bozmuştu.

Berry, daha evvel de nafaka ödemelerinin yüzde 80’e varan oranlarda azaltılması gerektiğini sav etmiş ve Aubry’yi kendisine gönderdiği ödemelerle ‘geçinmekle’ suçlamıştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir