1. Ana Sayfa
  2. Magazin

‘Şarkılar Bizi Söyler’ sezon finali yapıyor! Şarkılar deprem bölgesi için söyleniyor

‘Şarkılar Bizi Söyler’ sezon finali yapıyor! Şarkılar deprem bölgesi için söyleniyor
0

Konser gelirinin tamamının sarsıntı bölgesine bağışlanacağı Müzikler Bizi Söyler’in manada gecesinde sevenleri ile buluşacak olan Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici, hislerini lisana getirdi.

SİBEL CAN

“Bu cumartesi 80’inci kısım ile ‘Şarkılar Bizi Söyler’ programımızın dönem finalini Paraf Kuruçeşme Açıkhava’da yapıyoruz. Pandemi de herkesin konutlara kapandığı bir periyotta, biraz olsun gönüllere su serpmek ve müziklerle moral bulmak için başladığımız programımız, daha birinci kısımdan itibaren tüm izleyicilerin ağır ilgisiyle karşılandı. Yıllar sonra da izlenebilir bir müzik programı yapmanın memnunluğunu yaşıyorum. Sevgili Hakan ve Hüsnü, üretimcimiz Polat Yağcı ve ben, müziğin yanı sıra her vakit toplum duyarlılığımızı devam ettirmeye hassasiyet gösterdik. Ülkece yaşadığımız zelzele felaketinden sonra insanlarımızın acılarını unutturmayı ve onlara ‘Her vakit yanınızdayız.’ bildirisi vermeye ihtimam gösterdik. Programımızın son kısmı olan bu konserin tüm gelirleri de depremzedelere bağışlanacak. Ne memnun ki bu katkıyı hem maddi hem de manevi olarak müzikle yapabilme imkânımız var. Müziğin her türlü düzgünleştirici, birleştirici ve geliştirici gücü sayesinde daha kaç programlarda, konserlerde buluşmaya devam edeceğiz.”

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ

“Mesleğinin tepesinde iki değerli beşerle birlikte 3 yıldır bir yol yürüyoruz. Biz birbirimizi çok seviyoruz ve sanırım bu müziğimize de, ekrana da yansıyor. Bu vesileyle bizi bir ortaya getiren Polat Yağcı kardeşime, bütün üretim ve idareye teşekkür ederim. Artık yolda yürürken bana en çok sorulan şey Müzikler Bizi Söyler. O kadar memnun oluyorum ki bu durumdan… Başta Sibel Canımız, Hakan abimiz ve tabi ki bütün grubumuzun sabır ve özveriyle elimizden gelenin en hoşunu yapmaya çalıştığımız bir şeyin, bize geri dönüşünü eni uygun halktan alıyoruz. Yaklaşık 80 program, yüzlerce konuk ve binlerce müzik çaldık söyledik. Bizi kırmayıp programımıza onur veren tüm konuklarımızı en hoş halde ağırlamaya çalıştık. Hepsine sonsuz teşekkürler. Çok uzun süren çekimlerimize karşın yüzlerindeki tebessümleri için tüm takımımıza çok teşekkürler.Ve son olarak 3yıldır her hafta cumartesi günleri bizi meskenlerine konuk eden izleyicilerimize sonsuz teşekkürler ediyorum.”

HAKAN ALTUN

“Bu sene üçüncü dönemimizi tamamladık. Her dönem için anlatabileceğim acı tatlı çok hatıra biriktirdik. Türk halkının da bizim de sevdiğimiz, dinlediğimiz birçok sanatçı büyüğümüzü, dostumuzu, kardeşimizi ağırlamak nasip oldu. Birbirimizi ve işi sevince içimize sinen programlar çıktı, bu nedenle hoş bir dönem oldu diyebilirim. 6 Şubat 2023 asla aklımızdan, yüreğimizden çıkarmayacağımız, içimizi yakan tarih… Milletçe kenetlenerek binlerce vatandaşımıza gücümüz yettiğince ulaşmaya, yardım etmeye çalıştık. Depremzede vatandaşlarımızı unutturmamak için her kısımda kesinlikle hatırlatma yapmaya itina gösterdik. Dönem finalini canlı yayınla yapmaya karar verdiğimizde, programın bilet gelirlerini depremzedelerle paylaşma fikrini üstümüze düşen vatandaşlık misyonu olarak gördük. Düzgün ki de bu kararı aldık. İkinci konutumuz üzere hissettiğimiz Kanal D ailesi, Poll Yapım ve PH İmal ailesi her vakit yanımızda oldular. Bu manada da şanslı olduğumuzu düşünüyorum.”

Şarkılar Bizi Söyler, dönem finali kısmı ile 17 Haziran Cumartesi akşamı canlı yayınla Kanal D’de.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap