1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Masterchef’te Somer Sivrioğlu’nun yerine gelen jüri üyesi belli oldu!

Masterchef’te Somer Sivrioğlu’nun yerine gelen jüri üyesi belli oldu!
0

MasterChef Türkiye, 2023 yılında ‘All Star’ dönemi ile sevenlerinin karşısına çıkmak için gün sayıyor. Bu vakte kadar MasterChef Türkiye programına damgasını vurmuş birçok isim, yine müsabakanın takımına dahil edildi. MasterChef All Star’ın 4 Haziran günü yayınlanan geniş fragmanında müsabaka takımı ve heyet üyeleri netlik kazandı.

SOMER SİVRİOĞLU’NUN OLMAMASI DİKKAT ÇEKTİ

Mehmet Şef ve Danilo Şef yer aldığı fragmanda Somer Sivrioğlu’nun olmaması dikkatlerden kaçmadı. 2018 döneminden bu yana Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna ile birlikte heyet üyeliği yapan Somer Şefin neden üretimde olmadığı merak konusu oldu.

YENİ ŞEF DAHA EVVEL KONUK OLARAK KATILMIŞTI

Somer Şef’in fragmanda yer almama nedenini merak edilirken, MasterChef’in heyet takımında değişiklik yapıldığı ortaya çıktı. Son fragmanda yeni şef tanıtıldı. Yeni ismin Somer Şef’in yerine geldiği sav edildi. Buna nazaran, MasterChef All Star’ın yeni heyet üyesi Yılmaz Öztürk oldu. Öztürk, daha evvel de MasterChef’te konuk heyet üyesi olarak dahil olmuştu.

YILMAZ ÖZTÜRK KİMDİR?

Meslek hayatına 1998 yılında adım atan Yılmaz Öztürk; 1999-2007 yılları ortasında Türkiye’nin önde gelen otellerinin mutfaklarında çalıştı.

2012 yılında Alaçatı’da şef ve işletmeci olarak kendi restoranını kurdu.Üyesi olduğu “Chaine des Rotisseurs”ün, 2004 yılı Genç Aşçılar Müsabakası’nda Gümüş Madalya aldı. 2007-2010 yılları ortasında Kayra Wine Academy ve Nars Ilıca’da Mutfak Şefi olarak vazife yaptı.

2014 yılında İzmir İktisat Üniversitesi Mutfak Sanatları Fakültesinde eğitmenlik yaptı. Yıllar sonra İstanbul’a dönerek Mürver Restaurant’ın şefi oldu. Evli olan ünlü şefin bir çocuğu var.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap